@ismailsaymaz

Şike davasının savcısı Mehmet Berk: Ben haklı çıktım

Şike davasının savcısı Mehmet Berk: Ben haklı çıktım
Şike davasının savcısı Mehmet Berk: Ben haklı çıktım
Şike Davası Savcısı Mehmet Berk, Yargıtay'ın Aziz Yıldırım'la ilgili kararını Radikal'e değerlendirdi.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

Savcı Mehmet Berk kendi değerlendirmesinin haklı çıktığını ve en üst yargı mercisi olan Yargıtay tarafından da onandığını savunarak, şunları söyledi:

“Haklılığımız ve doğru bir işlem yaptığımız tasdik edildi ve onanmış oldu. Bu dosyada en çok tartışılan mesele, şike ve örgüt var mı, yok muydu. Bunlar Yargıtay tarafından, ki en üst mercidir, onanmış oldu. Örgüt faaliyetinin olduğu, şike eylemi olduğu; bunlar tasdik edilmiş oldu. Olgun Peker’in etrafında cebir şiddet içeren bir yapılanma olduğu, Aziz Yıldırım etrafında şike eylemi yapan bir örgütün olduğu kesinlik kazandı. İşin doğrusu, ben ilk günden beri ferahtım. Yaptığımın doğru olduğunu biliyordum ve inanmadığım hiçbir şey yapmadım.”

Yargıtay 'şike davası' kararını açıkladı


Aziz Yıldırım'ın durumu ne olacak?


Trabzonspor'dan ilk açıklama


Fenerbahçe'den Yargıtay kararıyla ilgili ilk açıklama


Fenerbahçe hisseleri de karardan etkilendi


  http://www.radikal.com.tr/117132811713284

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ünlü Oldun mu? - alikork34

  Nasılda hoşunuza gidiyor gazeteler de öne çıkmak? Türkiye'nin büyük iş bitirmiş adamı olacaktın dimi. Nasılsa polisler, hükümet o zaman arkanızdaydı. Her gün senden bahsediyorlardı . Neyin haklılığı. Şike tek taraflı mı olur? Oyuncuların hepsi savcı bizi kandırdı demedi mi? Senin için davacı olmadılar mı? Aziz Yıldırım dersine iyi çalışmamışsın demedi mi? Bugün bu kararlar hükümeti gündemden kurtarmak için verilmiş olabilir. Sen bence Adaleti gereksiz oyaladığın için Türkiye adaleti adına yargılanmalısın. Suçsuz insanlar haklıdır. Hiç birini kanıtlayamadınız. 1 Tl bile şike parasını bulamadınız. Size yazık.

  Komedi - akrep93

  En üst mercinin Yargitay olduguna inanmamizi bekliyor olamazsiniz sayin savci.Saka yapiyorsunuz herhalde.Hukugun içinde kümelenmis savcisi,hakimi bu kadar bol bir yerde en üst merci olsa olsa cemaattir.Hukuga güveni zedeleten bu zihniyeti yaratanlar simdi bize hukugun terazisinden bahsediyor.Sayin savci haberiniz yok galiba ama "takke düstü kel göründü"

  Bizi aptal yerine koymayin - akrep93

  Hukuk sisteminin bu kadar laçkalastigi,kutuplastigi bir yerde Yargitay'in onaylamasi savciyi nasil hakli çikariyor anlamadim.Dava döneminde kendisinin "cemaatçi" diye yaftalandigini düsünürsek öncelikli görevi kendi hakliligini(zaten haklilik telasina o kadar düsmüssünüz ki,dava görülürken dahi haklilik pahasina elinizdeki belgeleri servis etmistiniz.Bir savcinin tek derdi haklilik olunca isler buraya geliyor.) kamu önünde ispatlamak degil,kendisinin "cemaat,paralel,operasyonel" kelimelerinden arinip hukuksal bir karar verdigini ispatlamasi lazim.

  GÜLÜYORUZ SADECE - SCHEF

  Bu ülkenin başbakanı yargıda çete var diyor,bu ülkenin bakanı yargıtay da cemaatin imamı var diyor,dosyalar amerikaya gidiyor diyor.Beyimiz kalmış haklılığımız onayladı diyor,size sadece güleriz.ÇOK YAKINDA KİMİN ÇETE OLDUĞUNU TÜM ÜLKE GÖRECEKTİR.