Şike soruşturması Beşiktaş'a uzandı

Şike soruşturması Beşiktaş'a uzandı
Şike soruşturması Beşiktaş'a uzandı

Tayfur Havutçu.

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında Beşiktaş yöneticisi Serdar Adalı ve teknik direktörü Tayfur Havutçu ile İstanbul Belediyesporlu futbolcular İbrahim Akın ile İskender Alın gözaltına alındı.

İSTANBUL -  Futboldaki şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında Beşiktaş Jimnastik Kulübü Asbaşkanı Serdal Adalı ile futbol takımı teknik direktörü Tayfur Havutçu, soruşturma kapsamında ifade vermek üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğüne geldi.  İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine, garaj kapısından giriş yapan Beşiktaşlı Serdal Adalı, “Telefonla çağırdılar ifade vermeye geldim. Beşiktaş bu işten temiz çıkacak” dedi. Adalı, daha sonra avukatlarıyla İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün bulunduğu kata çıktı.  Kulübün futbol takımı teknik direktörü Tayfur Havutçu da, avukatlarıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğüne geldi.  Avusturya'dan Türkiye 'ye çağırılan Beşiktaş Asbaşkanı Serdal Adalı ve Teknik Direktör Tayfur Havutçu emniyette verdikleri ifadenin ardından gözaltına alındı. İkili bunun ardından Fatih'teki bir tıp merkezine götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi. İkili daha sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi ve sorgulanmaya başlandı.

BELEDİYE'NİN OYUNCULARI DA GÖZALTINDA

Şike soruşturmasında İstanbul Belediyesporlu futbolcular İbrahim Akın ile İskender Alın gözaltına alındı.  Vatan Caddesi üzerinde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirilen iki futbolcu, buradan, sağlık kontrollerinin yapılması için Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi. Hastanede sağlık kontrolünden geçirilen Akın ve Alın daha sonra Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

TRABZORSPORLU 4 YÖNETİCİ EMNİYET'TE

Futbolda şike soruşturması kapsamında gözaltına alınan Trabzonsporlu yöneticiler, sağlık kontrolünden geçirildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri süren Caner Çuğalcıoğlu, Recep Denizel, Temel Tarık Kazancıoğlu ve Hasan Yener, öğle saatlerinde Haseki Hastanesi'ne getirildi. Sağlık kontrolünden geçirilen grup, daha sonra tekrar emniyet müdürlüğüne götürüldü. 


TRABZONSPOR ASBAŞKANI ŞAKAR, KORONER YOĞUN BAKIMDA

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Trabzonspor Asbaşkanı Şakar, rahatsızlığı nedeniyle Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Acil Servisine getirilmişti. Burada ilk müdahalesi yapılan Şakar, ilerleyen saatlerde koroner yoğun bakım servisine sedyeyle nakledildi.  Bu arada, Çakar'ın yakınları görüntü almaya çalışan basın mensuplarına tepki gösterdi.  (aa)