Şike yapan başkana şok sözler: O adam ölmeli!

Şike yapan başkana şok sözler: O adam ölmeli!
Şike yapan başkana şok sözler: O adam ölmeli!
Sampdoria Kulübü Başkanı Massimo Ferrero, takımını bir alt lige düşürmemek için 5 maçı satın aldığını itiraf eden Serie B ekibi Catania'nın başkanı Antonio Pulvirenti hakkında çok sert konuştu: O bir zavallı ve ölmeli...

ROMA - Sıra dışı davranışları ve açıklamalarıyla gündemden düşmeyen, İtalyan futbol dünyasının çılgın ismi Massimo Ferrero, yine çok konuşulacak ifadeler kullandı. Geçen hafta Çizme futbolunu sarsan ve Catania Başkanı Antonio Pulvirenti'nni de aralarında yer aldığı 7 yöneticinin gözaltına alındığı şike operasyonu hakkında konuşan Ferrero, "Pulvirenti mi? Tanımadığım bu beyefendi, futboldan tamamen silinmeli. Biz aileleri stadyumlara çekmeye çalışıyoruz, o ise ne halt ediyor. Bu tip şeyleri yapma, futbolu kirletme hakkını nereden buluyor? Bu tip insanlar midemi bulandırıyor, beni tiksindiriyor" ifadelerini kullandı.

"HER GÜN ŞAMAR ATILMALI"

Pulvirenti gibi insanların, 'dünyanın en güzel şeyi' olan futbolu kirletmeye çalıştığını savunan Ferrero, "O (Pulvirenti) bir zavallı ve ölmeli, o kadar. O var olmamalı. O ve takımı futboldan silinmeli. Bunların hiçbiri kurtulmamalı. Maçların satılmasına göz yumana her gün ve herkes tarafından şamar atılmalı" dedi.

Ferrero, bir radyo programında yaptığı ve ülkede büyük tepkiye neden olan bu açıklamaları üzerine yeniden açıklama yaparak, "Bedelini bizim ödediğimiz hastalıklı futbolun ölmesi gerektiğini kastetmiştim. Radyodaki şaka yollu sözlerim yanlış yorumlandı. Kimsenin ölmesini dilemem. Zira hayat paha biçilemez bir değerdir" şeklinde konuştu. Esma ÇAKIR (DHA)