'Şike yapıldı, bu mu etik değil'

'Şike yapıldı, bu mu etik değil'
'Şike yapıldı, bu mu etik değil'
'Sakat' Bruma'yı kiralık olarak kadrosuna kattığı için yapılan eleştirilere Gaziantepspor'dan sert bir yanıt geldi.

Galatasaray yönetiminin, sakatlığı nedeniyle sezonu kapatan Bruma'yı Gaziantepspor'a kiralanması 'etik' tartışmalarını beraberinde getirdi. Radyospor'da Aydın Cingöz ile Haber Aktif programına katılan Gaziantepspor Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kızıl, bu konu hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı.

İşte Bruma'nın son hali


Galatasaray'ın yaşadığı sıkıntıya karşılık beklemeden yardımcı olduklarını vurgulayan Kızıl, "Galatasaray'ın bir yabancı sınırı sorunu vardı. Bizden de onlara yardım etmek düştü. Başka bir kulüp olsa onlara da yardım ederiz. 'Etik değil' söylemlerini çok komik buluyorum. Bunun neresi etik değil. Galatasaray, Bruma gibi bir yıldızı getirmiş bir sorun yaşıyor. Biz de bu konuya 'evet' dedik. Türkiye 'de neler oldu, şike oldu. Bu etik değilse ne etik?" ifadelerini kullandı.

AVUKATI KARŞI ÇIKMIŞ!

Bruma'nın Gaziantepspor'a kiralanma sürecini anlatan Kızıl, "Gaziantepspor olarak bir karşılık beklemedik. Bruma'yı alırız ama sizden oyuncu istiyoruz diye talebimiz olmadı. Galatasaray, Bruma'nın sözleşmesini askıya almak istemiş ama oyuncunun avukatı buna karşı çıkınca böyle bir fikir gelişmiş. Bize de böyle bir talep gelince 'evet' dedik. Biz, Galatasaray zarar görsün istemedik" şeklinde konuştu.

Mustafa Kızıl, Portekizli futbolcunun sezon sonuna kadar kiralandığını ve iyileşirse son hafta maçlarında oynayabileceğini ifade etti.

Cimbom'dan 'gizli' transfer