'Sıkıntılar var, sorun yok'

Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, İngiltere milli maçı öncesinde bazı sıkıntıların bulunduğunu dile getirerek, "Ancak kimse endişe etmesin.
Haber: MEHMET DEMİRCAN / Arşivi

İSTANBUL - Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, İngiltere milli maçı öncesinde bazı sıkıntıların bulunduğunu dile getirerek, "Ancak kimse endişe etmesin. Bu maça kadar her yönden hazır olacağız" dedi.
Ukrayna ile yarın akşam İzmir'de yapılacak hazırlık maçı öncesi basın toplantısı düzenleyen Güneş, milli takım olarak devre arasındaki zamanı iyi değerlendiremediklerini belirterek, "Ancak takımlarımızın iyi çalışması bizi sevindirdi. Oyuncularımızla kasım ayından bu yana birlikte olamadık. Bu da sıkıntı yaşamamıza neden oldu. Bu kampta bütün futbolcularımızın kafalarına İngiltere maçını yerleştireceğiz. Daha sonra da 2 Nisan'da sahada bunları gerçekleştireceğiz" diye konuştu. Güneş'in açıklamaları şöyle:
'Şikayetçi değiliz'

  • Milli takımdaki sıkıntılar ile ilgili sorunlardan şikayetçi olmanın bir anlamı yok. İngiltere ile sahada yarışmak için her yönden yeterli sayılırız. İngiltere maçı için 1.5 aylık bir süremiz var ve bu da kafi bir süre.
  • Daha önce elde ettiğimiz olumlu sonuçlar 2 Nisan'daki İngiltere milli maçının sonucunun iyi olacağını garantilemez. Ama aynı şekilde İngiltere'nin bugüne kadar bizim karşımızda aldığı iyi sonuçlar da, onların galibiyetini asla garanti etmez.
  • Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ile aramızda bir sıkıntı olup olmadığı ve bunun takıma nasıl yansıyacağı şeklinde sürekli sorular soruluyor, yorumlar yapılıyor. Ben her kamp döneminde ya kovuluyorum ya gidiyorum. Sizler gölge etmeyin başka ihsan istemem. 4 yıllık mukavele yaptım, bu da 2004'te bitiyor. Biz kendi sorunlarımızı çözüyoruz. Sizlerin sorunlarını ise çözemeyiz. Tabii farklı düşünceler olacaktır, bu da kazanç getirir. Kimseye saygısızlık yapmadım, kimseyi korkutmadım. Sadece işimi yaptım ve işime dört elle sarılıyorum.
    'Başarı hepimizin'
  • Elde edilen başarılar tek başına bana ait değil. Bu başarılarda en büyük pay tabii ki başkan Haluk Ulusoy, futbolcular ve diğer çalışanlara aittir. Türk halkının da başarılarda katkısı önemlidir. Dünya çapında yaptığımız işlerin ödüllerini tüm bu insanlar adına alıyoruz.
  • Maalesef Irak'ta olası bir savaşa çok yaklaşıldı. Bu savaşta Türkiye her açıdan olumsuz etkilenir. Tabii futbol da bundan aynı oranda etkilenir. Futbol eğlence olmaktan çıkar. Umarım savaş olmaz, futbolun güzellikleri devam eder.
  • İngiltere ile oynayacağımız maç öncesi bir gerginliğin yaşanmasını uygun bulmuyorum. Bizler saha başarıları için yarışıyoruz. Aynı zamanda centilmenliği de ön planda tutuyoruz. İngiltere'de bize yapılacak kötü bir tavır ve davranış sonrasında 'kısasa kısas' diye düşünmeyiz. Her zaman fair-play ruhu içinde olacağız.
  • Sergen Yalçın, düşündüğümüz bir oyuncuydu. Bu aşamada kadroda yok. Ona Avusturya maçında umut vermiştim. Ama sürekliliği olmadı. İngiltere maçına kadar şartlar ne gösterir bilemeyiz. Emre, Hakan Ünsal ve Serhat'ı sakatlıkları nedeniyle kadrodan çıkarttık.