Şile'de başpehlivan Orhan Okulu

Şile'de başpehlivan Orhan Okulu
Şile'de başpehlivan Orhan Okulu
Bu yıl yıl 7.'si düzenlenen Şile Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı Antalya-Kumlucalı Orhan Okulu elde etti.

( SPOR SERVİSİ) - Güreşler öncesinde Şile’de cuma namazının ardından, mehteran eşliğinde, pehlivanların da katılımıyla kortej yapıldı. Akşam üzeri festival alanında başlayan güreşlere halk büyük ilgi gösterirken tribünler tamamen doldu. Akşam saat 22.00’ye kadar devam eden müsabakalar boyunca aynı ilgi devam etti. Güreşleri Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya da takip etti. Müsabakalar sırasında bir konuşma yapan Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, ata sporu yağlı güreşi himaye etmeye devam edeceklerini söyledi. 

Okulu rövanşı vermedi
Her boydan çok sayıda pehlivanın mücadele ettiği organizasyonda başpehlivanlık kategorisinde 26 sporcu mücadele etti. Favori isimlerden Recep Kara ve Mehmet Yeşil Yeşil’in erken havlu attığı ve son sekize kalamadığı güreşlerin finalinde, 2013 yılı Kırkpınar Güreşleri ikincisi İsmail Balaban’la üçüncüsü Orhan Okulu karşılaştı. Antalyalı iki sporcunun karşılaşmasında Okulu, rakibini kaz kanadı ve budamayla yenerek Şile’nin en büyüğü oldu. Orhan Okulu, böylece geçen yıl Kırkpınar’da başaltı yarı finalinde yendiği rakibine rövanşı vermemiş oldu.
Turnuvada üçüncülüğü İzmitli tecrübeli pehlivan Ömer Aslantaş ve Amasyalı Ali Rıza Kaya paylaştı. 

Başaltında birincilik Şile'de kaldı
Güreşlerde başaltı kategorisinde birinci Mecit Yıldırım oldu. Şile Belediyesi adına güreşen Yıldırım böylece tribündeki taraftarlarını mutlu etti. Bu kategoride ikinci Ercan Gençdoğan, üçüncü Muhammet Taşçı oldu. Büyükortadaysa finalde Şenol Basat’ı yenen Karamürselli Semih Turgut birincilik kürsüsüne çıktı.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Kırkpınar

  ,

  spor

  ,

  Belediye

  ,

  Akşam