Şimdi de para polemiği...

Şimdi de para polemiği...
Şimdi de para polemiği...
Galatasaray'ın dün yapılan ekim ayı olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda, yine ana konu görevine son verilen Fatih Terim oldu. Bu kez Terim'in aldığı ücret açıklandı.

Galatasaray ’da yolların ayrıldığı Fatih Terim’e dair polemikler devam ediyor. Son olarak, dün gerçekleştirilen Sarı-Kırmızılıların Ekim ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı’nda deneyimli teknik adamın aldığı ücret açıklanarak yeni teknik patron Roberto Mancini’nin ücretiyle kıyaslanma yapıldı. Bu açıklamayı gerçekleştiren Sarı-Kırmızılı kulübün ikinci başkanı Özkan Olcay, İtalyan çalıştırıcıya iki kat fazla ücret ödendiği iddiasını yalanladı. Olcay farkı şöyle açıkladı: “Terim sabit 3 milyon 125 bin euro, Mancini ise sabit 3 milyon 500 bin euro aldı. Ayrıca Mancini, Şampiyonlar Ligi’ne katılmak için ekstra para talebinde bulunmadı. Türkiye Ligi Şampiyonluğu halinde Terim’in alacağı prim 1 milyon euro, Mancini’nin şampiyonluk primi 1 milyon 250 bin euro. Türkiye Kupası Şampiyonluk primi iki hoca için de 500 bin Euro. Terim, Şampiyonlar Ligi’ne katılma durumunda 450 bin Euro talep etti, Mancini istemedi. Şampiyonlar Ligi’nde Terim’in çeyrek final primi 250 bin euro, Mancini’nin 350 bin euro. Şampiyonlar Ligi final primi her iki hoca için de 1 milyon euro. Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu durumunda Terim 1 milyon euro alacaktı, Mancini 2 milyon euro talep etti. Avrupa Ligi’ne katılma primi Terim’in 250 bin euro, Mancini istemedi. Avrupa Ligi Çeyrek final primi Terim’in 250 bin euro, Mancini’nin bu konuda talebi yok. Avrupa Ligi Şampiyonluk primi Terim’in 1.5 milyon euro, Mancini’nin 1 milyon 150 bin euro. FIFA Dünya Kulüpler Dünya kupası şampiyonluğu primi Terim’in yok, Mancini’nin 300 bin euro” dedi.

Karşılaştırmalı rakamlar
Yani iki teknik adam da Galatasaray’ı Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası kazandırıp, Şampiyonlar Ligi’ne götürme hakkı elde ederse şu paraları alacaktı: Fatih Terim 5 milyon 75 bin euro, Roberto Mancini ise 5 milyon 250 bin euro...
Ayrıca konuşma yapan Olcay, yeni bir ‘eleman’ göndermesi yaptı: Fatih Terim ile yolların ayrılmasına neden olduğu iddia edilen sözleşme krizi konusunda “Fatih Terim ile Türkiye Futbol Federasyonu arasında bir sözleşme olmadığı söyleniyor. Eğer böyle bir şey varsa TFF, elemanına sözleşme imzalatmadığı için büyük yanlış yapmıştır. Buna da ihtimal vermek istemiyorum” ifadelerini kullandı. 

Seçim iddiası

Bu arada Divan Kurulu Üyesi Abdullah Tirali, İl Dernekler Müdürlüğü’nden aldığı bir belgeyi kongre üyeleriyle paylaştı. Tirali, bu belgeye göre, Mayıs 2014’te seçimli genel kurul yapılmasının zorunlu olduğunu iddia etti. Galatasaray yönetiminin görev süresinin seçildiği günden itibaren 3 yıl olduğunu vurgulayan Tirali, bu süre dolar dolmaz seçime gidilmesi gerektiğinin yazılı olduğu belgeyi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na sundu.