Şimdi de 'sivrisinek' oldu

Inter takımının genç yıldızı Emre Belözoğlu'na halen uygun takma
isim bulamayan İtalyan basını, bu kez de 'Sivrisinek' yakıştırmasını yaptı.

MİLANO - Inter takımının genç yıldızı Emre Belözoğlu'na halen uygun takma
isim bulamayan İtalyan basını, bu kez de 'Sivrisinek' yakıştırmasını yaptı. Takım arkadaşı Luigi Di Biagio'nun, Emre'nin adını söylemekte zorlanıp Maradona'dan esinlenerek antrenmanda Emre'yi 'Diego' diye çağırmasıyla İtalyan basınında başlayan Emre'ye takma isim bulma yarışı sürüyor. 22 yaşındaki Türk futbolcuya 'Diego Emre', 'Topkapı elması', 'Boğazın Maradona'sı', 'Mükemmel bücür' gibi adlar takan Çizme basını bu kez 'Sivrisinek'i uygun gördü.
Öte yandan pazar günü oynanan Modena maçında ortaya koyduğu oyun sonrasında gazetelerdeki yorumlarda birçok futbol eleştirmeni tarafından sahanın en iyisi olarak gösterilen Emre, yine tam not aldı. La Gazzetta Dello Sport gazetesi, en yüksek puan olan 7.5 puanı verdiği Emre için 'Takma adı sivrisinek ve tebrikler' başlığı altında 'Sivrisinek: Böyle bir takma adı olduğunda fotoğrafı mükemmel çekilmiş oluyor. Sol kanatta oynadığı iki maçtan sonra orta sahanın ortasına geçiyor. Ama aslında her tarafta. Recoba çıktığında kaleye daha da yakınlaşıyor. Faul olmadığı sürece onu durdurmak her zaman daha zor' değerlendirmesini yaptı.
'İstanbul'un Brezilya'lısı'
Tutto Sport gazetesi de 'İstanbul'un Brezilyalısı' diye tanımladığı Türk futbolcu için 'Çok orijinal bir tip olduğunu önceden kanıtlayan küçük Türk'ten büyük iş' yorumunda bulundu. Gazete, Brezilyalı dünyaca ünlü futbolculara atıfta bulanarak, Emre'nin İstanbul'da değil de Rio de Jane-
iro'da doğmuş olsaydı, tam bir şampiyon olarak tanımlanabileceğini savundu. Bu arada ülkenin yüksek tirajlı gazetelerinden La Repubblica, Emre'nin 'orta sahanın komutanı' olduğunu yazdı. (Spor Servisi)