Şimdi gündemde Porto var

Ligde Bursaspor'u deplasmanda 1-0 yenen Beşiktaş'ta, gözler Şampiyonlar Ligi'nde Porto ile oynanacak maça çevrildi. Dün bu maçın hazırlıklarına başlayan Siyah-Beyazlılar, bugün akşam saatlerinde Portekiz'e hareket edecek.

İSTANBUL - Ligde Bursaspor'u deplasmanda 1-0 yenen Beşiktaş'ta, gözler Şampiyonlar Ligi'nde Porto ile oynanacak maça çevrildi. Dün bu maçın hazırlıklarına başlayan Siyah-Beyazlılar, bugün akşam saatlerinde Portekiz'e hareket edecek.
Bu arada Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu, Bursaspor maçında kendilerini en iyi şekilde ağırlayan Yeşil-Beyazlı kulübün başkanı ve yönetim kurulu ile il jandarma komutanı ve emniyet müdürüne teşekkür ederken, maçtan sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Okumuş'u bu dileklerinin dışında tuttu.
'Beşiktaş'ı mutlaka yeneceğiz'
Öte yandan Porto teknik direktörü Jesualdo Ferreira, "Beşiktaş karşısında kazanacağımızdan eminim" dedi. Grup birincisi olmak istediklerini belirten Ferreira, "Eminim ki Porto galibiyeti elde edecek. Chaves maçını geride bıraktık. Artık bizi endişelendiren Beşiktaş. Dikkatli olmaya değer bir takım" dedi.
'Ortam boşuna gerildi'
Bu arada Bursaspor İkinci Başkanı Osman Çelik, maçın gereksiz yere gerildiğini belirterek, "Ben sporda düşmanlığın olmadığını söylemiştim. Maçta yaşanan gerginlik hem oyuncularımızı, hem de teknik direktörümüz Samet Aybaba'yı olumsuz yönde etkiledi. 'Ruhunuz yeter' yazılı pankartının yanı sıra başkan Yıldırım Demirören'in yönetici arkadaşlarıyla maçı misafir tribününden izlemesi ortamı gerdi" diye konuştu. Öte yandan Bursa Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Okumuş, "Ben görevimi yaptım. Beşiktaş yönetiminin yaptığı teşekkür açıklamasında beni hariç tutmasına anlam veremedim" dedi. (Spor Servisi, dha)