Şimdi sıra sambacılarda

Fenerbahçe uzun süredir peşinde koştuğu ve 'evet' cevabını aldığı Hollandalı golcü Pierre van Hooijdonk'u bir an önce Türkiye'ye getirme derdinde.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe uzun süredir peşinde koştuğu ve 'evet' cevabını aldığı Hollandalı golcü Pierre van Hooijdonk'u bir an önce Türkiye'ye getirme derdinde. Tatil amacıyla Fransa ve İsviçre'ye giden Başkan Aziz Yıldırım'ın Hooijdonk konusundaki son görüşmeyi yaptığı ve bu oyuncuyu törenle İstanbul'a getireceği belirtildi. Öte yandan bu sezon Güney Amerika'nın Şampiyonlar Ligi olarak kabul edilen Libertodares Kupası'nda final oynayan ve kaybeden Brezilya'nın Santos kulübünün yıldızları da Fenerbahçe'nin kıskacında. Efsanevi yıldız Pele'nin de takımı olan Santos'da oynayan Alex, Oliveira ve Fabiano için yöneticiler Bilal Kutlualp ve Mahmut Uslu, Brezilya'ya gitti. Teknik direktör Christoph Daum'un da istediği bu oyuncular için iki yönetici dün, bütün gün transfer çalışması yaptı. Uslu ve Kutlualp, Brezilyalı oyuncuların kulüpleri ve kendileriyle anlaşma yapıp, en kısa zamanda futbolcularla birlikte Türkiye'ye dönme niyetinde. Yöneticiler, hafta sonuna kadar transfer konusunda ciddi hamleler yapacaklarını söyleyip, herkesten biraz daha sabır göstermelerini istedi.
Besçasnıh idmandaydı
Öte yandan yeni sezon hazırlıklarına bir günlük aradan sonra devam eden Fenerbahçe'de, sürpriz bir şekilde dünkü idmana Rus futbolcu Vladimir Besçasnıh da katıldı. Sarı-Lacivertlilerin yeni sezon için kadroda düşünmediği ve kulüp bulmasını istediği Vladimir, takımla birlikte tüm çalışmalarda yer aldı. Henüz kendisine kulüp bulamayan Vladimir'in durumunun daha sonra netlik kazanacağı bildirildi.
Teknik direktör Christoph Daum yönetiminde Samandıra Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenmanda futbolcular, kondisyon ve kanatlardan yapılan ortalarla gol çalışmasının ardından çift kale maç yaptı. Sakatlıkları bulunan İsmail ve Serhat ise tesislerde tedavi oldu. İstanbul'da yapılan UEFA Kulüp Lisans Sistemi Semineri'ne katılan Murat Kuş, antrenmana katılmazken, çalışma sırasında Almanca bilen futbolcular Erhan ve Ali Güneş, Daum ve Koch'un tercümanlığını yaptılar. Bu arada, ülkesinde bulunan Samuel Johnson'un yarın İstanbul'a gelerek idmana katılması bekleniyor.
Bol gollü geçen çift kale maçta genç futbolcular performanslarıyla göz doldurdu. Antrenman maçında lacivert takım, Oğulcan 3, Semih 3, Yusuf 2, Hakan, Ümit ve Ulaç'ın golleriyle yeşil takımı 11-4 yendi. Yeşil takımın golleri ise Aurelio, Erhan, Vladimir ve Rebrov'dan geldi. Dün yapılması beklenen Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu toplantısı da, ileri bir tarihe ertelendi. Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilerin bazılarının yurtdışında olması nedeniyle toplantının ertelendiği bildirildi.