Şimdi turnuva zamanı

Avrupa Şampiyonası 7. Eleme Grubu'nda Slovakya ve Makedonya'yı yenerek maç fazlasıyla liderliğini sürdüren Milli Takım, Fransa'da 18 Haziran'da başlayacak FIFA Konfederasyon Kupası için kampa girdi.
Haber: BİLAL MEŞE / Arşivi

İSTANBUL - Avrupa Şampiyonası 7. Eleme Grubu'nda Slovakya ve Makedonya'yı yenerek maç fazlasıyla liderliğini sürdüren Milli Takım, Fransa'da 18 Haziran'da başlayacak FIFA Konfederasyon Kupası için kampa girdi. Bugün Lyon kentine özel bir uçakla gidecek Milliler 19 Haziran perşembe günü gruptaki ilk maçını ABD ile oynayacak. Ardından 21 Haziran'da Kamerun ve 23 Haziran'da da Brezilya ile karşılaşacak.
Teknik direktör Şenol Güneş, Okan, Emre, Tugay ve Hakan Şükür'ü kadroya almazken, İbrahim Toraman, Hüseyin Kartal, Tuncay Şanlı, Servet Çetin ve Selçuk Şahin gibi Ümit Milli Takım'da görev yapan genç oyunculara şans verecek. Nihat ve Tayfun da Real Sociedad'ın Celta Vigo ile yapacağı maç sonrası kadroya dahil olacak. Kadroda yer alan isimler şöyle: Ahmet Yıldırım, İbrahim (Beşiktaş), Bülent, Ergün, Volkan (Galatasaray), Deniz (Gençlerbirliği), Ömer, İbrahim Toraman (Gaziantep), Gökdeniz (Trabzon), Rüştü, Fatih Akyel, Tuncay (Fenerbahçe), Murat, Necati Ateş (Adana), Okan Yılmaz (Bursa), Hüseyin Kartal (Ankaragücü), Selçuk Şahin (İstanbul), Alpay (Aston Villa), Yıldıray (Leverkusen), Tayfun, Nihat (Sociedad), Fatih Sonkaya (Roda).
Şenol Güneş, bu turnuvanın Portekiz 2004 öncesinde iyi bir prova olacağını belirterek, "Fransa'ya gidecek kadro 2006 Almanya Dünya Kupası'nın iskeletini oluşturacak. Turnuvada hepsine şans tanıyacağız. Artık yavaş yavaş yeni kadromuzu şekillendiriyoruz. İyi bir sonuçla döneceğimizi umuyorum" ifadesini kullandı.
'Brezilya'yı yeneceğiz'
Milli Takımlar Menajeri Can Çobanoğlu, bu turnuvanın prestij açısından çok büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, "Oyuncularımızın grup maçları ciddiyetinde performans sergilemesini bekliyoruz. Özellikle Dünya Kupası'nda iki kez yenildiğimiz Brezilya maçının bizim açımızdan önemi daha farklı. Güçlü rakibimizi bu kez yenmeyi ve tarihi bir başarıya imza atmayı istiyoruz" ifadesini kullandı.
Öte yandan Federasyon'dan yapılan açıklamada Fransa'daki turnuva için Türk seyircilere ayrılan biletlerin tükenmekte olduğu bildirildi. Maçları izlemek isteyen taraftarlar biletlerini Futbol Federasyonu'nun 4. Levent'teki tesislerinden, Almanya'da Avrupa Temsilciliği ya da Paris'te bulunan Pasha Tur (Rey Cur 61 Bis Rue de Faubourg Saint Denit 75010) adreslerinden temin edebilecek.