Simone'den Galatasaray itirafı

Simone'den Galatasaray itirafı
Simone'den Galatasaray itirafı
İsviçre 2. Ligi ekiplerinden Lausanne Sport'u çalıştıran Marco Simone, Monaco'dan ayrıldıktan sonra Spor Toto Süper Lig'den bir teklif aldığını açıkladı.

Milan, Paris Saint Germain, Monaco gibi Avrupa 'nın önemli takımlarından forma giyen, futbol kariyerinin ardından teknik direktörlüğe adım atan Marco Simone, ilginç bir itirafta bulundu.

Sporx.com'da yer alan habere göre; 2011-2012 yılları arasında Monaco'yu çalıştırdıktan sonra bir süre görev yapmayan, şu an İsviçre 2. Ligi ekibi Lausanne Sport takımının başında olan Marco Simone, Monaco'dan ayrıldıktan sonra Galatasaray 'dan teklif aldığını söyledi.

Simone, "Monaco'dan ayrıldıktan sonra birçok kulüple görüştüm, Avigon, Auxerre, Chateauroux, Sochaux'nın başkanlarıyla görüşme yaptım. Ancak fikirlerimiz hiçbiriyle uyuşmadı. Fransa dışından da teklifler oldu. Türkiye 'den Galatasaray'dan teklif aldım. Yunanistan'dan da ilgilenen kulüpler oldu. Ancak ben birkaç sene takım çalıştırmak istemedim" ifadelerini kullandı.

Lausanne Sport'u seçmesindeki sebebi de açıklayan Simone, "Burası benim için bir eğitim gibi. Burada hem takıma katkı sağlıyorum, hem de kendimi geliştiriyorum" dedi.