Simplicio tamam, Gera zor

İstanbul'a gelerek geçen pazartesi günü sözleşme imzalaması beklenen, ancak rötar yapan Fabio Henrique Simplicio'nun transferinde tüm pürüzler giderildi.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

MARBELLA - İstanbul'a gelerek geçen pazartesi günü sözleşme imzalaması beklenen, ancak rötar yapan Fabio Henrique Simplicio'nun transferinde tüm pürüzler giderildi. Brezilyalı futbolcunun imzasının, Sao Paulo'ya takasta verilen Felipe nedeniyle geciktiği ortaya çıktı. Galatasaray'ın eski oyuncusunun Brezilya ekibinden yüksek ücret istemesi yüzünden, tarafların anlaşmakta güçlük çektiği belirtildi.
Tarafların yaptığı uzun süren görüşmeler sonrasında kesin anlaşmanın sağlandığı ve Simplicio'nun 4 yıllık imza attığı açıklandı. Brezilyalı oyuncunun önümüzdeki günlerde doğrudan İspanya'ya geçeceği, menacerinin ise Türkiye'ye geleceği ifade edildi. Olası bir aksilik yaşanması durumunda ise Simplicio'nun en geç Antalya kampına geleceği belirtildi.
Ferençvaroş'un haberi yok
Galatasaray'ın transfer etmek için uğraştığı Ferençvaroş'un forvet oyuncusu Zoltan Gera'nın işi ise szora girdi. 24 yaşındaki başarılı futbolcunun gözünün İspanya veya İngiltere'de olduğu, hatta bir İspanyol kulübüyle prensip anlaşması sağladığı ileri sürüldü.
Ferencvaroş Kulübü Menaceri Viktor Kövesdi, konu hakkında şöyle konuştu: "Galatasaray'ın bu futbolcuyu almak istediğini sadece duyduk. Konu hakkında ne Galatasaray ne de başka biri resmi olarak kulübümüze başvurdu. Kendisi Macaristan'daki en iyi üç oyuncudan birisi. İspanya veya İngiltere'de futbol yaşantısına devam etmek istediğini biliyoruz."