Sinan Bolat: Final maçım kapak olsun!

Sinan Bolat: Final maçım kapak olsun!
Sinan Bolat: Final maçım kapak olsun!
Fernando Muslera'nın yokluğunda Tükiye Kupası finalinde Galatasaray'ın kalesini koruyan ve performansıyla alkış alan Sinan Bolat, yıllık 1 milyon 300 bin Euro'luk ücreti için, "Bunun tartışılacağını biliyordum. Bursaspor maçındaki performansım büyük kapak olsun" dedi.

Son iki yılını Türkiye'de geçiren gurbetçi file bekçisi Sinan Bolat, Bugün Gazetesi'ne çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bir yıl Kayserispor, geçtiğimiz sezonu da Galatasaray 'da kiralık geçiren ve şu anda Porto'nun kalecisi olan 26 yaşındaki genç file bekçisi, konuşmasında ayrılık mesajı da verdi. İşte 4 yaşındayken ailesiyle birlikte Belçika'ya yerleşen ve azmiyle Milli Takım'a kadar yükselen Sinan Bolat'ın sorularımıza verdiği yanıtlar:

"OYNAMAMAK BÜYÜK SORUN"

*SORU: Türkiye’de en çok ücret alan yedek kaleci olduğun söylendi. (1,3 milyon Euro)
Galatasaray’a gelmeden önce benim alacağım ücretinin tartışılacağını biliyordum. Bunun hiçbir zaman etkisi altında kalmadım. Eleştirme konusunda haklı da olabilirler. Ama sürekli oynamamak da kolay olmuyor.

*SORU: Bursaspor ile oynanan kupa maçındaki performans konusunda ne diyeceksin?
*Bursaspor final maçıyla birlikte kalitemin ne olduğunu gösterdim. Beni eleştirenler geldiğim günden beri şu kadar para alıyor diye yorumlar yaptı. Hiçbir şey demedim. Sustum ve çalıştım. Çünkü yeteneklerimi ve neler yapacağımı biliyordum. Beni sezon boyunca eleştirilenlere Bursaspor maçındaki performansım ile en iyi cevabı verdim. Bu büyük kapak oldu.

*SORU: ilk çıktığın maçlarda yediğin goller nedeniyle sana dair bir endişe oluştu. O günleri anlatır mısın?
Bu sezon çok şanssızlık yaşadım. İyi oynadığım maçlarda illa ki bir terslik oluyordu. Tabii ki benim de hatalarım vardır. Konsantre eksikliğim olmuştur. Bunun sebebi de sürekli oynamamam olmuştur. Benim amacım bundan sonra gideceğim takımda devamlı oynamak.

"AVRUPA'NIN EN İYİ 10'UNDA"

*SORU: Muslera’yı nasıl yorumlarsın? Muslera’nın Mersin İdmanyurdu maçındaki çok konuşulan kurtarışı için ne diyeceksin?
Kendisi Avrupa’nın en iyi 10 kalecisi içerisinde... Galatasaray’a geldiği günden itibaren elde ettiği başarılar ortadadır. Galatasaray’ın elde ettiği kupalardaki payı çok büyüktür. Mersin maçında yaptığı o kurtarış çok güzel bir kurtarıştı.. İdmanlar da ara sıra böyle kurtarışlar yapıyor.

*SORU: Sezonun en çok konuşulan isimlerinden biri olan Melo için ne diyeceksin?
Melo’yu eleştiriyorlar tamam ama agresif oyuncu… Hiçbir zaman kötü niyetli değildi. Karşıdaki oyuncunun hiçbir zaman sakatlamasını istemiyordu. Topa hamle yapıyordu. Hakemler de böyle düşündükleri için böyle karar verdiler.

*SORU: Son maçtaki Melo, Sabri kavgası sizi sahada etkiledi mi?
Böyle olayların her takımda olduğunu görebiliriz. En önemlisi düdük çaldıktan sonra kupa töreninde birbirlerine sarılmasıdır. Tam aksine takım içinde böyle şeyler olması gerekiyor. Takımın bazı anlarda ateşlenmesi gerekiyor. Herkes birbirini iyi veya hoş görülü davranırsa bunun etkisi fazla olmaz.

*SORU: Antrenörünüz Taffarel için neler diyeceksin?
Taffarel dünya çapında bir kaleciydi. Şimdi de dünya çapında bir kaleci antrenörü olma yolunda. Muslera’nın gösterdiği performansta çok büyük etkisi var.

*SORU: Galatasaray taraftarına bir mesajın olacak mı?
Benim çocukluktan beri hayalimdi Galatasaray’da oynamak… Bunun üzerine de iki kupa da kazanmak çok gurur verici oldu.

"DAHA İNANDIRICIYDI"

*SORU: Bir sezon için hem Prandelli ve hem de Hamza Hamzaoğlu’yla çalıştınız, iki teknik adam arasında fark neydi?
Prandelli ismini tartışmaya gerek yok. Elde ettiği başarılar ortada. Bana göre uyum sağlayamadı. Ne Prandelli oyuncularla, ne biz hocaya uyum sağlayamadık. Hamza hocanın takımın başına geçmesiyle birlikte özgüvenimiz yerine geldi. Hocanın bize yaklaşımı daha farklıydı, daha inandırıcıydı, daha özveriliydi, biz de hocamıza karşılık verdik. Sezon başında kimsenin tahmin etmediği bir şey yaptık onun için çok mutluyum.

"KALIR MIYIM BİLMİYORUM"

*SORU: Galatasaray’da kalmak istiyor musun?
*Galatasaray’da kalıp kalmayacağım benim elimde değil. Bana Galatasaray’dan gelen bir şey yok. Birkaç ilgilenen takım var. Kulüpten bir haber gelmezse ben de ileriye dönük teklifleri değerlendireceğim.

*Soru: Fenerbahçe ve Beşiktaş kaleci arıyor? Porto seni oraya verirse, Fenerbahçe ve Beşiktaş’a hayır der misin?
Transfer konusunda konuşmak için doğru değil. Transfer konularına girmeyelim.

*Soru: Hakemlerin size toleranslı davrandığı iddialarına ne diyorsun?
Hakemlerin bize tolerans gösterdiğine katılmıyorum. Kırmızı kartlık bir pozisyon olmadığı için bir kart görmedik. Bizimde bir sürü verilmeyen penaltımız var. Rakip, kırmızı kart görmesi gereken pozisyonlarda kart görmedi. İki kupa almışız. Kim ne yorum yaparsa yapsın. Sonuç ortadadır.