Sinan Engin: Üç günde bir maça alışkın değiliz

Liverpool maçında ilk 11'de sahaya çıkan, ancak sakatlanıp oyunu terk eden Serdar Kurtuluş, dün de 18 kişilik maç kadrosuna alınmadı. Liverpool'a karşı sakatlığı nedeniyle son anda kadrodan çıkarılan Burak Yılmaz

  • Liverpool maçında ilk 11'de sahaya çıkan, ancak sakatlanıp oyunu terk eden Serdar Kurtuluş, dün de 18 kişilik maç kadrosuna alınmadı. Liverpool'a karşı sakatlığı nedeniyle son anda kadrodan çıkarılan Burak Yılmaz, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında Bobo ile birlikte forvette görev aldı. İstanbul Büyükşehir Belediye spor'da ise cezalı olan eski Beşiktaşlı Sertan Eser kadroda yer almadı.
  • Beşiktaşlı futbolcular, sahaya 'Bu takım sizinle gurur duyuyor' yazılı pankartla çıktı. Bunun üzerine Siyah-Beyazlı tribünler uzun süre futbolcuları alkışlayıp destek verdi. Tribünlerde dikkat çeken pankartlar ise 'Kaz Dağları'nın üstü altından daha değerlidir, Çarşı siyanüre de karşı', 'Ferhat da dağları deldi ama Şirin için, siyanür öldürür', 'Desibel manyağı yapıyoruz'du.
  • Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Maçın hakkı beraberlikti" dedi. Genç teknik adam "Mücadele açısından rakibimiz bizden daha diriydi. Liverpool'u yenmiş bir takıma karşı ekstra motive oldular. Çarşamba günün vermiş olduğu fiziksel sıkıntı maçın geneline sirayet etti" diye konuştu. Sağlam, gelecek hafta sonundaki Fenerbahçe derbisinin ertelenmesi konusunu "Bu yoğunluk içinde derbi maçların oynanması sıkıntı oluşturabilir. Ama federasyon nasıl bakar bilemem. 'Oyna' derlerse çıkar oynarız" yorumunda bulundu.
  • Beşiktaş Futbol Takımı Genel Menajeri Sinan Engin Türkiye'de futbolcuların 3 günde 1 maç yapma temposuna alışık olmadığını söyledi. Engin, "Bu kadar üst düzey maç yapan oyuncular burada yok. Sadece tek pozisyonumuz vardı. Bir puan iyidir" dedi.
  • İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı takımının oyun disiplininden kopmadığını vurgularken "Beşiktaş seyircisini ve futbol takımını kutluyorum. İyi oynadığımızı düşünüyorum. Maçı kazanamadık ama futbol kazandı diyorum" dedi.