Sinan: Her şey Beşiktaş için

Beşiktaş, ilk resmi imzayı Altay'dan transfer ettiği Sinan Kaloğlu'na attırdı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş, ilk resmi imzayı Altay'dan transfer ettiği Sinan Kaloğlu'na attırdı. Genç futbolcu, Akaretler'deki kulüp binasında, yöneticiler Hüsnü Güreli, Kıvanç Oktay ve Emin Önal'ın katıldığı törenle üç yıllık sözleşmeye imza attı. Hüsnü Güreli, Sinan'ın Altay ile sözleşmesinin sezon sonunda bittiğini anımsatarak, "Beşiktaş'ta futbol yaşamını sürdürmek istediğini bize iletti. Biz de kendisini çok istedik. Genç oyuncuları alıp Türk futboluna kazandırmak gibi bir prensibimiz var. Sinan'ı bu doğrultuda transfer ettik. Umarız kendisini yetiştirir ve büyük başarılara imza atar" dedi.
Güreli, gelecek sezon hem ligde hem de Avrupa'da başarılı olacak bir kadro oluşturduklarını belirterek, "Önümüzdeki günlerde teknik direktör Lucescu yönetime verdiği rapor doğrultusunda birkaç oyuncuyla daha anlaşacağız. Taraftarımız sabırlı olsun, çok iyi transferler yapacağız" diyerek sözlerini noktaladı.
Sinan'ın transferinde büyük katkısı bulunan Emin Önal da genç futbolcunun kendisini Altay'da kanıtladığını kaydederek, "Beşiktaş'ta önümüzdeki 10 yılın önemli futbolcularından biri olacak" yorumunu yaptı.
Kartal'da imza şov sürecek
Genç futbolcu ise tüm hırsı ve mücadelesiyle Siyah-Beyazlı kulübe yararlı olmak istediğini söyledi. Konuşmasına, Beşiktaş'ın 100. yılını ve bu sezon elde ettiği şampiyonluğu kutlayarak başlayan Sinan, sözlerini şöyle
sürdürdü: "Beşiktaş'ta, sevdiklerimin gurur kaynağı olmaya çalışacağım. Başarılı olmak için elimden gelen herşeyi yapacağım. Beşiktaş'ı ligde ve Avrupa'da en iyi şekilde temsil edeceğiz. Yetişmemde katkısı bulunan teknik direktörler Ümit Turmuş, Reha Kapsal, Raşit Çetiner ve diğerlerine teşekkür ediyorum."
Öte yandan Güreli, daha önce anlaştıkları Gençlerbirliği'nden Okan Koç'a bugün imza attıracaklarını belirterek, "Yarın da Emre Aşık'la sözleşme imzalayacağız. Ahmet Hassan halen Mısır Milli Takım kampında. Bu futbolcuyla da 23 Haziran pazartesi günü sözleşme yapacağız" diye konuştu.
Siyah-Beyazlı kulübe bugün imza atacak Okan Koç, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid'e karşı oynamayı çok istediğini söyledi. Genç futbolcu, "Eğer Avrupa'da oynarsam sadece Real Madrid'de forma giymek isterim. Şampiyonlar Ligi'nde aynı grupta Bernabeu'da Roberto Carlos'a karşı oynamak bana büyük heyecan verir. Hedefim Beşiktaş'ta başarılı olup sürekli kadroda yer almak" diye konuştu.