Sinirlerine hakim ol!

Sezon başı tavırlarına bakınca, halihazırda durdukları yer 'beklenmedik' olan, bundan sonra 'üçlü sürpriz' olarak anacağımız, BB Ankaraspor, Sivasspor, Konyaspor işin peşini bırakmamakta kararlılar; nispi rakip adaylarını kayıpsız geçiyorlar.
Haber: KIVANÇ KOÇAK / Arşivi

Sezon başı tavırlarına bakınca, halihazırda durdukları yer 'beklenmedik' olan, bundan sonra 'üçlü sürpriz' olarak anacağımız, BB Ankaraspor, Sivasspor, Konyaspor işin peşini bırakmamakta kararlılar; nispi rakip adaylarını kayıpsız geçiyorlar. BB Ankaraspor, Ç.Rizespor'u artık bir '2/A klasiği' olan 90. dakika golüyle yendi. 90. dakika golünün acıtıcılığına, yıkıcılığına daha önce de değinmiştik. Lakin bu golün 'sinir zıplatıcı' yanı, bu kez tam anlamıyla gözlerimizin önündeydi. Naklen yayını seyredenler görmüşlerdir, 90.dakikada gelen golden sonra, Ç.Rizeli bazı oyuncular, sevinen BB Ankarasporlu oyunculara saldırdı. Ortalık karıştı, yumruklar havalarda uçuştu. Hatta BB Ankara'nın kalecisi Habip'in gözünün altında açılma oldu. 'Sahalarımızda görmek istemediğimiz görüntüler' bahsine hiç girmeyelim ama şu kadarını söyleyelim, buna benzer büyüklü küçüklü olaylar sezon başından beri çok sık yaşanmakta ki, bu 'yüksek agresyon' kesinlikle 2/A'nın kırık notu!
Ç.Rizespor'un durumu biraz Fenerbahçe'yi andırıyor doğrusu. Büyük iddialarına, 2/A'nın 'yabancılı' (Tetteh) tek takımı olmalarına rağmen ilk üçün epey gerisine düşmüş durumdalar. Geçen sezon Kayserispor'dan yine devre arasında ayrılan Fuat Yaman'ın, bu gidişle Karadenizliler'in baskısına sezon sonuna kadar dayanamayacağı öngörümüz ne yazık ki gerçekleşti. Geçen haftaki Antalyaspor yenilgisinden sonra istifa eden Yaman'ın yerine gelecek hoca, bir iddia simgesi aslına bakılırsa: Hikmet Karaman.
Aşağısı ve yukarısı hareketli
Çanakkale'ye giderken, kar yüzünden yolda bir süre mahsur kalan Sakaryaspor'un, eski havasını tekrar bulduğunu söyleyebiliriz sanki. Uğur Tütüneker'in, devre arasından sonra yaptığı 'Artık farklı bir Y.Yozgat-
spor var' açıklamaları en azından iç sahada gerçeklikten uzak gözüküyor; evlerinde berabere kalmakta ısrar ediyorlar! Oysa devre arasının Antalyaspor ve G.Doğanspor'a nispeten yaradığını söyleyebiliriz. İki takım da puan almayı öğrenmişe benziyor. A.Demir-spor ve Şekerspor'un onca transferi, onca operasyonu ise şimdilik kar etmemiş durumda. A.Demirspor son üç maçtır puan alamıyor. Şekerspor'un ise özellikle savunmasındaki düzelme görülüyor. Anlaşılabilir 'maneviyat kırıklığına' rağmen biraz daha inançlı, istekli oynamaları kesinlikle işleri değiştirebilir. Zira alttakilerin düşmekten konuşması için henüz gerçekten erken; aşağısı da yukarısı kadar harekete açık bir zemin...