Sırbistan Başbakanı'ndan Ergin Ataman sitemi

Sırbistan Başbakanı'ndan Ergin Ataman sitemi
Sırbistan Başbakanı'ndan Ergin Ataman sitemi
Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vucic, Galatasaray Liv Hospital maçında bir Sırp taraftarın hayatını kaybetmesinin ardından Başbakan Davutoğlu ile telefonda konuştu. Kendilerine cinayetin failinin bulunması için söz verildiğini belirten Vucic, Galatasaray Liv Hospital Koçu Ergin Ataman'ın sözlerinden duyduğu rahatsızlığı da iletti

RADİKAL - Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vucic,, Ahmet Davutoğlu'nun Marko İvkovic'in öldürülmesinin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kendisini telefonla arayarak başsağlığı dilediğini söyledi. Sırp Başbakan meslektaşının cinayetin sorumlularının bulunması için her şeyi yapacağına dair söz verdiğini de belirtti. Galatasaray Liv Hospital koçu Ergin Ataman yaptığı açıklamaların ardından Sırbistan'da istenmeyen adam ilan edildi. Bu durumu Ahmet Davutoğlu'na da ileten Sırbistan Başbakanı, Beşiktaş maçında kendilerinin sağladığı güvenlik önlemlerine de dikkat çekti.

Salonun önündeki Sırplara tekbirli saldırı


ERGİN ATAMAN NE DEMİŞTİ?

"300-400 Sırp zıpır, taraftarımıza, Türk polisine taşlarla ve meşalelerle saldırdılar. Salona gelirken salonun önünde gördüğüm ve yaşadığım manzara dehşet vericiydi. 300-400 kişilik bir grup, sahil yolundan askeri bir tabur gibi toplu halde yolu kapatarak geliyordu. Oradan buraya gelinceye kadar kimse müdahale etmedi. Biletleri ve maça giriş izinleri yok. Ayrıca üst düzeydeki emniyet kuvvetlerimizi de nasıl yanılttılar, hayretler içindeyim. 300-400 Sırp... Bunlara 'terörist' diyeceğim. Bu konuda Avrupa Ligi yönetimini de acil bir şekilde ceza vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bu taraftara zaten çok fazla taviz veriliyor. Belgrad'da 18 bin kişilik salonda 25 bin kişi vardı, kınıyorum." (Hürriyet)

Galatasaray'dan açıklama: Cinayetin taraftarlarımızla ilgisi yok

Galatasaray maçı öncesi çıkan kavgada Sırp taraftar öldürüldü