Sırbistan maçı sonrası Arnavutlar sokağa döküldü

Sırbistan maçı sonrası Arnavutlar sokağa döküldü
Sırbistan maçı sonrası Arnavutlar sokağa döküldü
Çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen Sırbistan-Arnavutluk maçı sonrasında, Arnavutluk, Kosova ve Makedonya'daki Arnavutlar caddelerde kutlama yaptı.

TİRAN - Futbolda, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeler I Grubu'nda Sırbistan ile Arnavutluk arasında oynanan karşılaşmanın, 44. dakikada çıkan olaylar nedeniyle maçın tatil edilmesinin ardından Arnavutlar sokağa döküldü.

Arnavutluk, Kosova ve Makedonya'da yaşayan Arnavutlar, maçın tatil edilmesinin ardından, bulundukları şehirlerde sokağa çıkarak, kutlama yaptı, Arnavutluk A Milli Futbol Takımı lehine slogan attı.

Arnavutluk'ta Tiran Bulvarı'nda toplanan kalabalık grup, "Büyük Arnavutluk" sloganları attı.

Benzer görüntüler, Makedonya'da Arnavutlar'ın yoğun olarak yaşadığı şehirlerde ve Kosova'nın dört bir yanında da yaşandı.
Bu arada, maçın ardından Sırp ve Arnavut nüfusun yaşadığı, Kosova'nın kuzeyindeki Mitrovitsa'da da ufak çaplı olayların yaşandığı öğrenildi.

Sırbistan ile Arnavutluk arasında oynanan karşılaşmanın 44. dakikasında uzaktan kumandalı bir helikopterle sahaya Kosova'yı da kapsayan ve üzerinde "harita" ile 1912 yılında Arnavutluk'un bağımsızlığını ilan eden İsmail Kemali'nin resminin yer aldığı Arnavutluk bayrağı bırakılması üzerine olaylar çıkmıştı.

Bazı Sırp taraftarların meşale yakması ve sahaya girmesi üzerine maçın hakemi Martin Atkinson, karşılaşmayı durdurup soyunma odasına gitmiş, ardından yapılan anonsla maçın tatil edildiği duyurulmuştu. AA