Sivas adım adım şampiyonluğa yürüyor

Sivas adım adım şampiyonluğa yürüyor
Sivas adım adım şampiyonluğa yürüyor
Sivasspor kendi sahasında karşılaştığı Eskişehirspor'u 1-0 mağlup etti

SİVAS - Bir gün önce 'cumartesi ateşi' zirve takipçileri Trabzonspor ve Fenerbahçe'yi yeterince 'yakmıştı'. Dolayısıyla 'Yiğidolar' için gün güzel ve moralli başlamıştı. Eskişehirspor karşısında 4 Eylül'de alınacak üç puan, alttaki 'herkes'le olan puan farkını bir 'kuple' daha açacak, iki sezondur süren başarı daha bir perçinlenecekti. Konuk Es-Es'in ise malum sağı solu belli olmuyordu. Lakin dünkü maça iki önemli hücum silahı 'cezalı' Youla ve 'sakat' Batuhan'dan yoksun gelmişti Kırmızı-Siyahlılar.
Mücadeleye hızlı başladı Bülent Uygun'un öğrencileri. 7. dakikada, iki haftadır cezası biten Mehmet yıldız, soldan aktı ve topu Sezer'e çıkardı, Sezer de içerideki Kamanan'a. Ara transferde takıma dahil olan Fransız, ligin 'en uzun eldiveni' Ivesa'yı ters ayakta yakaladı ve meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu: 1-0. Bu gol ev sahibini rahatlarken oyuna da denge geldi. Konuk ekip, beraberliği sağlamak adına yavaş yavaş atağa çıktı ve özellikle ilk yarının son 10 dakikasında etkili oldu. Aslında bu bölümde oyuna hakim olan şey gerginlikti. 40'da sağdan ilerleyen Engin Baytar'ı Diallo faulle durdururken hakem düdük çaldı. Eskişehirsporlular bu pozisyonda hakemin topu 'avantaj'a bırakması yönünde itiraz ettiler. Diallo sarı kartı görürken maçta sinirler gerildi. Peşi sıra 42'de Koray'ın sağdan sürüklediği atakta top yere düşyen Faruk'un eline çarptı. Hakem, 'Kırmızı Şimşekler'in 'penaltı' itirazlarına rağmen 'Oynayın' dedi, Koray topu Bülent Kocabey'e çıkardı, bu oyuncunun sert vuruşunu da kaleci Petkoviç kornere attı. Devre bu sonuçla biterken hakemin bitiş düdüğüyle birlikte Eskişehirli oyuncular hakem Süleyman Abay'ın etrafına kümelenerek tepkilerini gösterdi. Teknik direktör Rıza Çalımbay ve yardımcısı Bülent Albayrak, oyuncuları hakemin yanından uzaklaştırırken kendilerini de itiraz etmekten geri durmadı.
İkinci yarıda konuk ekip ne kadar dişli bir rakip olduğunu ve oyunu bırakmayacağını gösterir bir performans sergiledi. Ama bu yarının ilk ciddi akını yine ev sahibinden geldi. 58'de Mehmet Yıldız, solda boşluk buldu, hızla içeri aktı ve sert bir şut çıkardı. Kalci Ivesa, topu son anda yerden dokundu ve tehlikeyi kornere atarak bertaraf etti. 73'te Eskişehirspor en ciddi atağında, oyuna sonradan dahil olan Poljak'la şans aradı ama top kaleci Petkoviç'te eridi.
Uygun son bölümde 'klasik' hamlesine soyundu ve 75'te Sezer'in yerine oyuna Balili'yi sürdü. İsrailli oyuncu, 80'de Kamanan'ın sağdan ortasında çok sert vurdu ama top önündeki defanstan geri döndü. Balili, 83'te Eskişehir kalesi önündeki karambolde bombeli bir vuruş denedi ama top üst direkten geri geldi. 85'de konuk takım atağında 'mühendis' Tayfun iyi indirdi ama Serdar fırsatı harcadı. Dört dakikalık uzatma bölümüne ise yine gerginlik hakimdi.
Sonuçta 'Yiğidolar' maçtan tek gollü üç puan çıkarırken zirvenin tek başına sahibi oldu. Bitiş düdüğüyle Eskişehirliler hakemi yine itiraz etti, Süleyman Abay topluluk içinden Engin Baytar'a sarı kart gösterdi. (Spor Servisi)


  http://www.radikal.com.tr/9229289229283

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sivas'ın şampiyonluğu çözüm mü?? - aysin

  Bir Galatasaraylı olarak Sivas'ın şampiyon olmasını ben de istiyorum. Ama bu Türk futbolundaki sorunları çözecek mi acaba?? Hiç sanmıyorum. Sonuçta üç büyük, üç büyük olarak kalmaya devam edecek. Bu durum dünyada da böyle..Bizdeki sorun bu takımların büyüklüğü ne kadar hakettikleri ya da maçlarda olan bitenler..tv programlarında sadece üç büyükten ve bu takımlarda oynayan yabancı futbolcular ve teknik direktörlerden konuşuluyor..Türk futbolunun bu şekilde bir yere gelemeyeceği çok açık..

  Sivas - cetinsag

  Bu sene Sivas'ın bir maçını ilk kez 90 dk. izledim. Geçen sene kadro darlığı nedeniyle yapamadıkları teknik kıvraklığın bu sene gelmesiyle rahatlamış, tam bir takım görüntüsünde , maçın 90 dakika olduğunu bilen bir zihniyetle, sporcu karakterle mücadele ettiklerini ispatladılar bana. Sivas'ın sert iklimi de sanıyorum rakiplere sorun oluyordur ama asıl neden Sivas'ın güçlü bir takım hissini 90 dakika sahaya yayması ve ona göre her an gol atabileceğini ve zor yiyeceğini hissettirmesi... Sivas bu sene 3 zengin kukübün de kötü olmasından yararlanıp kesinlikle şampiyon olmalıdır.

  MEDYADA SIVAS DA YOK! - yok3

  Varsa yoksa İstanbul'un 3 takımı. (inanmayan açar tv'leri, izler oturumcuları ki, tamamına yakını 3 takım eskisi...) Türkiye'de spordan soğudum, adeta işkence haline geliyor, medyayı tekip etmek.Dünyada başka örnek var madır ki, üç takım şampiyon oluyor(!) Dönerli gibi. Sıra ile gibi. Böyle spor olur mu ya?