Sivas, Ankara'da kayıp

Haftaya Galatasaray'ın zirve ortağı olarak giren Sivasspor, sondan ikinci sıradaki Ankaraspor'a deplasmanda 2-0 mağlup oldu.
Sahasında oynadığı yedi maçın tamamını kazanan Sivas, bu sezonki dördüncü puan kaybını da deplasmanda yaşadı.

Ankara-Sivas: 2-0
STAT: Yenikent ASAŞ
HAKEMLER: Yunus Yıldırım, Serkan Akarca, Mehmet Ömer Altuntaş
ANKARA: Senecky ***, Hamilton ** (Murat 43 *), Tayfun **, Batak **, Erhan **, Tita ***, Hürriyet **, Adem **, Özer * (Tevfik 89), Mehmet Yılmaz **, Necati ** (Ferdi 82)
SİVAS: Akın *, Abdurrahman *, Sedat **, Murat *, Hayrettin **, Devran * (Cvetkov 68 *), Sylla * (Sezer 85), Muhammed Ali **, Musa **, Mehmet Yıldız **, Balili * (Gurbanov 85)
GOLLER: Necati (26), Tita (78)
SARI KARTLAR: Hürriyet, Erhan / Sylla

ANKARA - Haftaya Galatasaray'ın zirve ortağı olarak giren Sivasspor, sondan ikinci sıradaki Ankaraspor'a deplasmanda 2-0 mağlup oldu.
Sahasında oynadığı yedi maçın tamamını kazanan Sivas, bu sezonki dördüncü puan kaybını da deplasmanda yaşadı. Daha önce üçüncü haftada Fenerbahçe'ye (0-1) ve 10. haftada Konya'ya (1-2) kaybedip 8. haftada Ankaragücü'yle 2-2 berabere kalan Bülent Uygun'un öğrencileri, dördüncü darbeyi de dış sahada yedi.
'Uluç'a hediyemiz olsun!'
Sivas'ın Ankara'da işinin kolay olmadığı âşikardı. Zira Ankaraspor, ligin dibinde yer alsa da 8 puanının 7'sini 19 Mayıs Stadı'ndan çıkarmış ve burada sadece Ankaragücü'ne kaybetmişti. Ayrıca daha önceki toplam dört Sivas-Ankara kapışmasından hiçbirini Sivasspor kazanamamış ve Ankaraspor bunların ikisinde rakibinin bileğini bükmeyi başarmıştı. İşte tüm bu istatistikler, dün öğleden sonra Necati ve Tita'nın golleriyle doğrulandı.
Ankaraspor'un onursal başkanı Melih Gökçek, galibiyetlerini gazeteci Hıncal Uluç'a 'hediye ettiklerini' söylerken "Bütün golleri Hıncal Uluç'a hediye ediyoruz. Bugün kalede Hıncal Uluç olsaydı goller onun kalesine girecekti!" diye konuştu. Uluç, Fenerbahçe-Ankaraspor maçı sonrası yazısında Mavi-Beyazlılar için 'Bitik bir takım' ifadesini kullanmıştı. (Spor Servisi)