Sivas illerinde liderlik coşkusu

Turkcell Süper Lig'deki sansasyonel performansını tarihinde ilk kez liderliğe yükselerek taçlandıran Sivasspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, "Şampiyon olacağız diye bir hedefimiz yok ama yakaladığımız bu şansı mümkün olduğu kadar...

SİVAS - Turkcell Süper Lig'deki sansasyonel performansını tarihinde ilk kez liderliğe yükselerek taçlandıran Sivasspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, "Şampiyon olacağız diye bir hedefimiz yok ama yakaladığımız bu şansı mümkün olduğu kadar ileriye götürmeye çalışacağız. Keşke şehitlerimizin acısı olmadan liderliği yakalamış olsaydık" dedi.
Sivaslılar, takımın liderliğe yükselişi kadar terör saldırılarını protestoların da öne çıktığı maçtan sonra galibiyeti sokaklarda tur atarak kutladı. Şehirdeki yerel gazeteler, geliri şehit ailelerine bağışlanan maçta liderliğe yükselen Sivas'ın başarısını 'Selam sana şehidim' (Yeniülke), 'Şehitler için' (Hakikat), 'Zirvenin rengi artık kırmızı-beyaz' (Demokrat) ve 'Bunun adı tarihse onu da yazdık' (Hürdoğan) ifadeleriyle duyururken liderlik sevincinin terör saldırıları nedeniyle gölgelenmesini 'Buruk sevinç' (Pusula Haber) ve 'Lideriz ama sevinemedik' diye başlıklarına taşıdı. (Spor Servisi)