Sivas, Trabzon'a ikinci maçta gol izni verecek

Süper Lig'de yaptığı çıkışla ikinci sıraya oturan Sivasspor'da yönetim kurulu, ikinci devredeki Trabzonspor maçında rakibine sürpriz yapmaya hazırlanıyor. Bu sürprizin ikinci maçın ilk dakikasında Trabzonspor'a...

SİVAS - Süper Lig'de yaptığı çıkışla ikinci sıraya oturan Sivasspor'da yönetim kurulu, ikinci devredeki Trabzonspor maçında rakibine sürpriz yapmaya hazırlanıyor. Bu sürprizin ikinci maçın ilk dakikasında Trabzonspor'a 1-0 öne geçmesi için gol izni verilmesi olduğu öğrenildi. Basın sözcüsü Fikret Ünsal'ın, sürpriz olduğu için açıklamak istemediği konunun, tıpkı İngiltere'de Leicester takımının, kupa maçında rakibi Nottingham Forest'in gol atmasına izin verdiği gibi, gole izin vermesi olduğu ileri sürüldü.
Leicester takımı, Carling Kupası maçında rakip takımdan bir oyuncunun kalp krizi geçirmesiyle durdurulan karşılaşmanın tekrar maçının başlangıcında rakip takım olan Nottingham Forest'ın gol atmasına izin vermişti. Leicester'lı oyuncular, Forest kalecisi Paul Smith'in gol atmasına izin vermiş ve bu konu, futbol kamuoyunca uzun süre manşetlere taşınmıştı. Ünsal, "Biz ligin ilk haftasındaki Trabzonspor maçıyla ilgili karar verilirken sadece kuralların uygulanmasını istedik. Üç puanın kime verileceği bizim için önem taşımıyordu. Bunu tekrar ediyoruz" dedi.