Sivas'ın kaynağı 'yerli malları'

Sivasspor'un Turkcell Süper Lig'in ilk yarısını zirvede tamamlamasına hücum düzeyinde en büyük katkıyı yerli oyuncuları yaptı.

SİVAS - Sivasspor'un Turkcell Süper Lig'in ilk yarısını zirvede tamamlamasına hücum düzeyinde en büyük katkıyı yerli oyuncuları yaptı. 3-0 hükmen galip sayıldıkları Trabzonspor maçı haricinde rakip filelere toplam 25 gol bırakan 'Yiğidolar'ın gollerinin 22'sini Türk oyuncuları kaydetti. Muhammed Ali Kurtuluş sekiz golle Kırmızı-Beyazlıların en skoreri konumuna erişirken kaptan Mehmet Yıldız yedi ve Musa Aydın dört gol attı. İlhan Ummak, Murat Sözgelmez ve Türk statüsündeki Azeri futbolcu Gurbanov da galibiyetlere birer golle katkıda bulundu. Sivas'ın 'dış kaynaklı' üç golünden ikisini İsrailli golcü Balili, birini ise Gineli savunmacı Diallo kaydetti.
Bülent Uygun'un öğrencileri, devre arası hazırlıklarını sürdürdükleri Antalya'da Vestel Manisa, Oftaş ve Altay'la mücadele edeceği dörtlü turnuvaya katılacak. Ara transferde Mehmet Yıldız'ı takımda tutma kararı aldıktan sonra Orduspor'dan Mahmut Hanefi'yi ve Bursaspor'dan Ömer Kaplan'ı kadrosuna katan Sivasspor, en az üç oyuncu daha transfer etmeyi planlıyor. (Spor Servisi)