Sivasspor: Beklediğimiz bir şeydi

Sivasspor: Beklediğimiz bir şeydi
Sivasspor: Beklediğimiz bir şeydi
Sivasspor Kulübü Başkan Vekili Erdal Sarılar, UEFA'nın kulüp hakkında açtığı disiplin soruşturmasına ilişkin, "Bizim herhangi bir sıkıntımız yok" dedi.

SİVAS - Erdal Sarılar, UEFA'nın disiplin soruşturmasıyla ilgili yazısının kulübe ulaştığını, UEFA'nın yargı organı tarafından 2-3 Haziran'da İsviçre'nin Nyon kentinde gerçekleştirilecek duruşmalarda savunma yapacaklarını söyledi.

Kulüp avukatlarının gerekli çalışmaları yaptığını dile getiren Sarılar, UEFA'ya daha önce dava hakkında bilgi verdiklerini, 5 sayfalık rapor gönderdiklerini aktararak, "Bizim herhangi bir problemimiz yok. Beklediğimiz bir şeydi, normal süreç işliyor" ifadesini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Sivasspor Kulübü'nü suçsuz bulduğunu da UEFA'ya ilettiklerini dile getiren Sarılar, "Sivasspor'un bu sezon UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele edeceğine inanıyorum" diye konuştu.

Kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz da konuyla ilgili 24 Mayıs Cumartesi günü yapılacak olağan genel kurulda detaylı bilgi vereceğini belirtti.

Otyakmaz, twitter hesabından ise "Taraftarlarımız içlerini ferah tutsunlar, bu yaşanması gereken hukuki bir süreç. Sivasspor'umuz UEFA CUP'a Allah'ın izniyle kesin katılacaktır. Genel kurulda tüm gerçekleri değerli kongre üyelerimle paylaşacağım" açıklamasında bulundu. (AA)