Sivasspor'da Sergen Yalçın dönemi resmen bitti

Sivasspor'da Sergen Yalçın dönemi resmen bitti
Sivasspor'da Sergen Yalçın dönemi resmen bitti
Sivaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın maç sonu yaptığı açıklamada "Bu sezon işler iyi gitmiyor. Artık takıma zarar vermek istemiyoruz. Ekibimle birlikte yolun sonuna geldik gibi gözüküyor. Bırakmayı düşünüyorum. Ancak başkanla konuşacağım" dedi. Sivasspor Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Medicana Sivasspor'umuz, profesyonel futbol A takımı teknik direktörü Sergen Yalçın ile karşılıklı mutabakata vararak sözleşmesini sonlandırma kararı alınmıştır." denildi.

Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın Trabzonspor'a 2-0 yenildikleri maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada takımın içinde bulunduğu durumunun suçlusu kendisi olduğunu söyleyip istifa sinyali verdi. 'Yolun sonuna geldik' diyen Yalçın şunları söyledi: "Çok yorum yapılacak müsabaka değil oyuncularıma teşekkür ediyorum. İyi mücadele ettik ama bazen işler istediğimiz gibi gitmiyor. Yediğimiz ilk gol çok anlamsızdı. Kötü bir gidişatımız var elimizden geleni yapıyoruz ekip olarak bahane üretmek değil çözüm üretmek bizim işimiz. O çözümleri üretemiyoruz en büyük suç ben de ben sorumluyum. Biz de bazı eksiklikler var demek ki geçen sezon iyiydi ama bu sezon öyle gitmiyor. Ekibimle birlikte yolun sonuna geldik gibi gözüküyor. Ben bırakmayı düşünüyorum ama başkanla görüşmeden yorum yapmam doğru olmaz. Ben bırakmak istiyorum hem kendime hem Sivasspor'a zarar vermek istemiyorum. Biz takıma zarar vermek istemiyoruz ve herkesten özür diliyoruz kötü gidişat yüzünden."

SİVASSPOR RESMEN AÇIKLADI

Sivasspor Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, ”Medicana Sivasspor'umuz, profesyonel futbol A takımı teknik direktörü Sergen Yalçın ile karşılıklı mutabakata vararak sözleşmesini sonlandırma kararı alınmıştır. 306 gün kulübümüzde görev alan değerli teknik direktörümüz Sergen Yalçın ve ekibine kulübümüze verdiği hizmetler için gönülden teşekkür ediyor ve bundan sonraki görevlerinde de kendisine başarılar ve mutluluklar diliyoruz” denildi.


Şota rahat nefes aldı, Sergen'i sıkıntı bastı