Sivasspor'dan Beşiktaş PAF'a gözdağı!

Bülent Uygun yönetiminde zirve için mücadele eden Sivasspor, ligin son sırasındaki Kasımpaşa'yı 4-0 mağlup etti.

SİVAS - Bülent Uygun yönetiminde zirve için mücadele eden Sivasspor, ligin son sırasındaki Kasımpaşa'yı 4-0 mağlup etti. 4 Eylül Stadı'nda çıktığı beş maçtan da (İstanbul BB 2-1, G. Antep 2-0, Oftaş 1-0, Bursa 3-2 ve V. Manisa 1-0) üç puanla ayrılan Kırmızı-Beyazlılar, 'ev serisi'ni altıncı maçta da devam ettirdi.
Sivas, geçen hafta 2-1 yenildiği Konya deplasmanında hem liderliği bırakmış hem de Petkovic, Yasir ve Sylla gibi as oyuncularının sakatlıklarıyla sarsılmış olsa da eski teknik direktörü Werner Lorant'ın çalıştırdığı Kasımpaşa'yı kolaylıkla alt etti. Yiğidolar'ın gollerini 1. dakikada Musa, 31 ve 58'de Muhammed Ali Kurtuluş ve 37'de penaltıdan Mehmet Yıldız kaydetti. Sivas, böylece hem iç sahadaki yüzde 100 performansını sürdürdü hem de haftaya karşılaşacağı Beşiktaş PAF takımının gözünü korkuttu!
'PAF'la oynamazlar'
'Yiğidolar'ın çalıştırıcısı Bülent Uygun ise Beşiktaş'ın haftaya cumartesi günü oynanacak olan maça PAF takımıyla çıkacağına inanmadığını söyledi. Beşiktaş kanadının Fenerbahçe maçından sonra çok sinirli olduğu için böyle çıkışlar yaptığını dile getiren Uygun, "Futbolda hatayı herkes yapabilir. Beşiktaş büyük bir camiadır. Söyledikleri gibi hareket edeceklerini sanmıyorum" ifadesini kullandı. Kasımpaşa cephesinde teknik direktör Lorant, 4-0'lık yenilgiyi "Tam bir rezalet" diye yorumladı.

Sivas-Kasımpaşa: 4-0
STAT: 4 Eylül
HAKEMLER: Aytekin Durmaz, Alpaslan Acımert, Erdinç Sezertam
SİVAS: Akın ***, Abdurrahman ***, Sedat ***, Hayrettin ***, Murat ***, İlhan *** (Gurbanov 83 **), Musa ****, Devran *** (Sezer 79 **), Muhammed Ali ****, M. Yıldız ****, Balili **** (Cvetkov 73 **)
KASIMPAŞA: Sinouh *, Cihat *, Fatih *, Gökhan **, Moritz * ( Merthan 46 **), Askou ** (Yasin 46 *),
Faruk * (Serdar 75 *), Fransergio *, Coulibaly *, Göksel *, Tehoue **
GOLLER: Musa (1), Muhammed Ali (31 ve 58), M. Yıldız (36 pen)
SARI KARTLAR: Sedat / Moritz, Coulibaly, Sinouh, Fransergio, Askou, Göksel
(Spor Servisi)