Sivas'tan liderliğe 'evet' oyu çıktı

Sivasspor dokuz haftası geride kalan Turkcell Süper Lig'in zirvesine yerleşti.

SİVAS - Sivasspor dokuz haftası geride kalan Turkcell Süper Lig'in zirvesine yerleşti. Tarihlerinde ilk kez böyle bir başarı yakalayan Yiğidolar, dün akşam geçen sezon kendisi gibi beklentilerin üstüne çıkan bir takımla Vestel Manisaspor'la karşılaştı. İki takımın da atak futbol oynaması futbolseverlere büyük keyif verirken iki takımın kalecileri Michael Petkoviç ve Bülent Ataman maçta daha fazla gol olmasını önleyen isimlerdi.
Maçın tek golünü atan Musa Aydın gecenin de yıldızıydı. Balili ve Mehmet Yıldız'la birlikte Vestel Manisaspor savunmasına zor anlar yaşatan Musa Aydın 13. dakikada skor tabelasına adını yazdırdı. Bu dakikada gelişen atakta sağ kanatta topla buluşan Mehmet Yıldız'ın ceza alanı içine yaptığı ortada kale önünde gelişine topa dokunan Musa Aydın, meşin yuvarlağı ağlara gönderdi.
15 bin bayrak dağıtıldı
Sivas'ta dünkü maçtan önce liderlik beklentisinden çok Türkiye'nin içinde bulunduğu durum tribünleri etkiledi. Tribünleri dolduran taraftarlara 15 bin Türk bayrağı dağıtıldı. Protokol ve basın tribününden yayın odalarına kadar her yeri Türk bayraklarıyla donatılan stadyumda, basın mensuplarından, kameramanlara, sağlık görevlilerine kadar herkes 10. Yıl Marşı eşliğinde ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak terör olaylarına tepki gösterdi. Sivassporlu futbolcular da yedek kulübelerine "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" yazılı gazete sayfasını astı. Siyah-Beyaz renklere sahip Vestel Manisaspor da sahaya siyah formayla çıktı. Maçın tribün geliri de şehit ailelerine bağışlanacak.
Sivasspor cephesinde başkan Mecnun Otyakmaz'dan liderlikle ilgili "Ligde liderliği devam ettirmek çok zor. Çok güzel bir duygu. Elimizden geleni yapacağız" açıklaması geldi. Futbolculardan Mehmet Yıldız: "Bugün (dün) kazanırsak lider olacağımızı biliyorduk. Ama bu bizi strese sokmadı. Artık liderliği korumaya çalışacağız" derken teknik direktör Bülent Uygun "Liderliğin önemi yok. Askerlerimiz için oynadık. Maçtan önce Genelkurmay Başkanımız bizleri aradı ve Sivas'ın gösterdiği hassasiyet için teşekkür etti" ifadelerini kullandı.

Sivas-V. Manisa: 1-0
STAT: 4 Eylül
HAKEMLER: S. Dereli, M. Gürses, A. Acımert
SİVAS: Petkoviç ***, Abdurrahman **, Sedat **, Diallo ***, Murat **, Muhammed ***, Devran **, Yasir ** (Sylla 86), Musa *** (Aytaç 90), Balili *** (İlhan 76), M. Yıldız ***
V. MANİSA: Bülent ***, Dvornik **, Borbiconi ** (Sezer 70 *), Kalabane **, Şener ***, Uğur ** (Güven 81), Selçuk **, Metin ** (Nizamettin 71 *), Ferhat **, Rafael *, Holosko **
GOL: Musa (13)
SARI KARTLAR: Muhammed, Abdurrahman / Şener
(Spor Servisi)