Siyah beyaz 8 Mart jesti

Siyah beyaz  
8 Mart jesti
Siyah beyaz  
8 Mart jesti
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle dün siyah beyazlı kadın sporcularla yemekte buluştu. Kadınlar Günü'nü kutlayan Orman, "Kadınlar yaşamın her alanında zorlukları omuzluyor" dedi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve yöneticiler siyah beyazlı kadın sporcuların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü verdikleri bir yemekle kutladılar. Levent’te bir restoranta düzenlenen etkinliğe Orman’ın yanısıra ikinci başkan Ahmet Nur Çebi ile yöneticiler Faik Akdil, Ahmet Kavalcı, Erdal Karacan, Berkan Gocay, Hakan Özköse siyah beyazlıların kadın basketbol, voleybol, atletizm ve jimnastik sporcularıyla buluştu.
Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde kadınların hak ve eşitlik isteklerini dile getirdikleri vurgulayan Orman, “Onlar kadın olmaktan dolayı büyük sıkıntılar yaşıyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sorunları dile getirildiği bir gün. Kadınların toplumun her kademesinde yer almalı” dedi.

Atkı ve gül hediye etti

Kadının merhametin, sevginin, hoşgörünün ve özverinin timsali olduğunu kaydeden Orman, “Kadın yaşamın her zorluğunu omuzlarında taşıyan fevkalade bir varlıktır” diye konuştu.
Sosyal alanda aktif, güçlü ve yaratıcı kişilerden oluşan Beşiktaşlı kadın sporcuların 8 Mart’ın kutlyan Orman, etkinliğin sonunda oyunculara üzerinde isimleri yazılı Beşiktaş atkısı ve kırmızı gül hediye etti.