Siyaset dünyası birleşti: Alçakça saldırı

Siyaset dünyası birleşti: Alçakça saldırı
Siyaset dünyası birleşti: Alçakça saldırı
Fenerbahçe kafilesine yapılan silahlı saldırıya siyaset dünyasından da büyük tepki geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Trabzon ve Rize Valisi'ni arayarak bilgi aldı

RADİKAL - Fenerbahçe kafilesini taşıyan otobüsün Çaykur Rizespor maçı sonrasında Trabzon Havalimanı'na doğru yol aldığı sırada saldırıya maruz kalması hem Başbakan hem muhalfetçe kınandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu Twitter hesabından "Fenerbahçe kafilesine yapılansaldırıyı kınıyorum. Tüm spor camiasına ve Fenerbahçe Spor Kulübü'ne geçmiş olsun. Faillerin en kısa zamanda yakalanıp adalete teslim edilmesi için tüm çalışmalar titizlikle sürmektedir. Trabzon Valisi ile görüştüm ve her türlü tedbirin alınması yönünde talimat verdim" mesajını paylaştı. 

Fenerbahçe otobüsüne silahlı saldırı: 1 yaralı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada, "alçakça" olarak nitelediği saldırıyı, nefretle kınadığını belirtti. Olayda yaralanan araç sürücüsüne acil şifalar dileyen Kılıçdaroğlu, Fenerbahçe Kulübü yöneticilerine, futbolcularına ve taraftarlarına da geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

Fenerbahçe yöneticilerinden saldırıya tepki: Tam bir vahşet

ERDOĞAN BİLGİ ALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Fenerbahçe kafilesinin saldırıya maruz kalmasıyla ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, saldırı haberlerinin basına yansımasının ardından Rize Valisi Ersin Yazıcı, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Sürmene Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hakan Usta ile birer telefon görüşmesi yaptı. Yetkililerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olayla ilgili bilgi verdikleri, olaya ilişkin tüm bilgi ve iddiaları titizlikle değerlendirdiklerini ifade ettikleri öğrenildi.

'Şoförün ağzından burnundan çok kan geldi'

Fenerbahçe kafilesine saldırıya Galatasaray'dan ilk tepki: Şike başka, hayat başka...

Beşiktaş, Trabzonspor ve Rizespor'dan Fenerbahçe kafilesine silahlı saldırıya kınama