Skandal sonrası TRT'den açıklama

Skandal sonrası TRT'den açıklama
Skandal sonrası TRT'den açıklama
Galatasaray'ın 4-0 mağlup olduğu Borussia Dortmund maçını internet sitesi üzerinden 'kaçak' yayınlayan TRT'den açıklama geldi.

Şampiyonlar Ligi'nde oynanan Galatasaray -Borussia Dortmund maçı, D Smart platformundaki Smart Spor kanalı tarafından canlı yayınlandı. Karşılaşma sırasında TRT Spor'un internet sitesindeki canlı yayın linkini açanlar ise büyük bir sürprizle karşılaştı. Çünkü yayın hakkı D-Smart Sporda olan karşılaşmayı TRT de canlı yayınlanıyordu.

Prandelli'den Dortmund maçı sonrası şaşırtan açıklama


TRT'DEN D-SMART'A ÖZÜR

TRT Haber Daire Başkanı Nasuhi Güngör, twitter hesabı üzerinden bir açıklama yayınlayarak D Smart'tan özür diledi. Açıklama şöyle:
"Dün gece D Smart yayın platformunda yayınlanan Galatasaray-Dortmund maçı sehven http://trtspor.com.tr üzerinden bir süre yayına verilmiştir. Görevli personelin ihmali ve sorumsuzluğu nedeniyle gerçekleşen bu olay nedeniyle D-Smart ailesinden ve tüm sporseverlerden özür dileriz.

TRT Haber ve Spor Yayın Dairesi olarak bu üzücü olayla ilgili tüm sorumlular hakkında bu gece itibarıyla soruşturma başlatılmıştır. Sözkonusu soruşturmayla ilgili tüm gelişmeler anında kamuoyuyla paylaşılacaktır. Tekrar özür diler, saygılar sunarız."  

Hamit Altıntop: Üzgünüz ama başımız dik