Skandal! Ümraniye'de 'böcek' şüphesi

Skandal! Ümraniye'de 'böcek' şüphesi
Skandal! Ümraniye'de 'böcek' şüphesi
Beşiktaş Futbol Direktörü, "Konuştuğum şeyler hemen öğreniliyor. Artık odamdan görüşme yapmıyorum" diyerek, ortam dinleme cihazı ihtimalini gündeme getirdi. Yönetim, kapsamlı bir araştırma için düğmeye bastı.

Beşiktaş ’a geldiği günden beri icraatları kulüp içerisinde tartışma konusu olan ve bazı yöneticiler tarafından 'istenmeyen adam' ilan edilen Futbol Genel Direktörü Önder Özen’in, ciddi bir skandaldan şüphe duyması ortalığı karıştırdı.

Beşiktaş'a Şampiyonlar Ligi daveti


Milliyet Gazetesi'nn haberine göre; Önder Özen, BJK Nevzat Demir Tesisleri’ndeki odasında yaptığı çok gizli görüşmelerin hemen öğrenilmesi ve bazılarının basında yer almasını hayretle karşılayıp durumu önce yakın çevresi ile paylaştı, ardından yöneticilerin kapısını çaldı. Özen, çevresinden gelen “Odan dinleniyor olabilir mi?” uyarısı üzerine “Bir buçuk ay boyunca konuştuğum çok gizli şeyler ortaya çıktı. Ben de dinlenildiğim yönünde şüphelenmiştim. Bu nedenle son bir aydır çok önemli konuşmaları odamdan yapmıyorum. Gizli şeyleri daha çok bire bir konuşarak çözmeye çalışıyorum. Nedense bu önlemi aldıktan sonra dışarıya bir şeyin sızmadığını gördüm” ifadelerini kullandığı bildirildi.

Odasında ortam dinleme cihazı olabileceğini düşünerek yöneticilerle de derdini paylaşan Özen’in, Ümraniye’de gerekli araştırmayı yaptırdığı, yönetimin de konunun açığa çıkması için düğmeye bastığı öğrenildi. Tesislere giren çıkan ziyaretçilere kadar geniş bir incelemenin başladığı ve her türlü önlemin alındığı belirlendi.   

Bu şok gelişmeler karşısında şaşkınlığını saklamakta zorlanan Özen’in, odasında söylediği sözlerin kimi zaman kulüp içerisinde de konuşulduğuna şahit olması, olayın boyutunu daha da artırdı. Uzun süredir sır gibi saklanan bu iddiayı çözmek, böyle bir dinleme yapıldığı takdirde kimlerin bu işin içinde olduğunu öğrenebilmek için ciddi bir çalışma başlatan Beşiktaş Yönetimi’nin en kısa zamanda durumu aydınlığa kavuşturmak istediği ifade edildi.  

Beşiktaş'tan dev anlaşma


JONES'A KAPI KAPANMADI

Teknik direktör Slaven Bilic, TRT Spor’da yayımlanan Kupa Anatomi programına yeni sezonla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Hırvat hoca, “Beşiktaş’ta bulunmayı ve burada çalışmayı çok seviyorum. Bundan 5 yıl sonra burada kalmayı tabii ki çok isterim ama futbolda işler böyle yürümüyor. Artık hayat çok hızlandı. Beşiktaş zor bir sezon geçirdi. Bu sene de zor bir sezon bizi bekliyor. Her ne kadar zorluklar yaşasak da benim önemli bir görevim var. Elimizde dar bir kadro olsa da benim görevim oyuncularımın gelişimlerini sağlamaktır” dedi.

Sezonun ikinci yarısında kiralık olarak oynayan Jones’a kapıyı kapatmadıklarını belirten Hırvat hoca, “İyi bir profesyonel, iyi bir Dünya Kupası oynuyor. Bir opsiyonumuz vardı, hâlâ bir opsiyonumuz olabilir. Daha bir karar verilmedi” diye konuştu.

Beşiktaş’ın şampiyonluk şansının sorulması üzerine ise Bilic, “Bu yıl şampiyonluk şansımızla ilgili söyleyeceğim tek bir şey var. Rakiplerimizle arada bir kadro farkı var ama bahsettiğimiz takım Beşiktaş. Tabii ki şampiyon olmak için oynayacaktır. Dünya Kupası’ndan bir örnek verecek olursam, turnuvada Arjantin, Almanya, Brezilya gibi takımlar var. Ama aynı turnuvada Meksika, Şili gibi takımlar da var. Şili’nin hocasına gidip sorsak kadrosu dar olmasına rağmen kazanmak için sahaya çıkacaklarını söyler. Bu tamamen inançla ilgili bir şey” ifadelerini kullandı.

Cenk Tosun'un hayali gerçekleşti


AYAK TENİSİ OYNADILAR

Kartal yeni sezon hazırlıklarına dün devam etti. BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde, Teknik Direktör Slaven Bilic yönetiminde gerçekleştirilen ve 1,5 saat süren antrenmana ısınma koşularıyla başlayan siyah-beyazlılar, esneme hareketleri sonrası kondisyon çalıştı ve 3 grup halinde değişmeli olarak ayak tenisi oynadı. İdman, minik kale maç ve orta-şut çalışmasıyla sona erdi. Tedavisi devam eden Necip Uysal, milli takımlardan dolayı izinli olan Tolga Zengin, Mustafa Pektemek, Veli Kavlak, Olcay Şahan, Oğuzhan Özyakup ve Atiba Hutchinson antrenmana katılmadı, yeni transfer Cenk Tosun ise takımdan ayrı koştu.

Orman: Beşiktaş'a hayırlı olsun