Skandal! Yahudiler ve eşcinsellere ayrımcılık

Skandal! Yahudiler ve eşcinsellere ayrımcılık
Skandal! Yahudiler ve eşcinsellere ayrımcılık
İtalya Futbol Federasyonu Başkanı Carlo Tavecchio, eşcinseller ve yahudiler hakkında ayrımcılık içeren ifadeleri nedeniyle hedef tahtasında...

İtalyan gazeteleri, Carlo Tavecchio’nun geçtiğimiz haziran ayında bir internet sitesine verdiği röportajda yahudiler ve eşcinseller hakkında olumsuz ifadeler kullandığı bir ses kaydını paylaştı.   

NTV Spor'da yer alan habere göre; Tavecchio , ayrımcılık içeren açıklamalarında “Yahudilerle arana mesafe koyman gerekir” ifadelerini kullanıyor. İtalya Futbol Federasyonu Başkanı ayrıca, eşcinseller hakkında “Benden uzak dursunlar” diye konuşuyor.

Gazetelerin, başkanın bu yöndeki açıklamalarını yayınlamasının ardından gözler Tavecchio’ya çevrildi. İtalya Futbol Federasyonu Başkanı, ses kaydının izni olmadan yapıldığını ileri sürerek, internet sitesinin kendisini karalamaya çalıştığını savundu.

Tavecchio’nun açıklamaları İtalya’daki eşcinsel hareketin öncüleri ve yahudi cemaatinde de tepkiyle karşılandı. Tavecchio’nun, İtalya Futbol Federasyonu başkanlığı görevinden ayrılması gerektiği vurgulandı.