Skibbe'nin Arda Turan anısı!

Skibbe'nin Arda Turan anısı!
Skibbe'nin Arda Turan anısı!
Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe, Galatasaray'ı çalıştırdığı dönemde Arda Tuan ile aralarında geçen diyaloğu anlattı.

Üç yıl aradan sonra yeniden Eskişehirspor'un başına geçen Michael Skibbe, Atletico Madrid forması giyen eski öğrencisi Arda Turan hakkında çarpıcı bir açıklamada bulundu.

Aljazeera'ye konuşan Skibbe, "Alman Milli Takımı ve Borussia Dortmund altyapılarında başarı elde ettiniz. Altyapıda başarı için neler gerekiyor?" sorusuna şu yanıtı verdi:
Almanya 'da her şey sisteme dayalı ilerliyor ve buna mutlaka bağlı kalınıyor. Türkiye 'de ise belirli bir plan-program izlenmiyor. Çok hızlı değişiklikler yapılıyor. Yöneticiler yapılanma adına bir yola giriyor ancak 6-7 ayda sıkılıp 'Başka bir program uygulayalım' diyorlar.

Atletico'nun yeni sahibi Arda Turan hayranı


Bayer Leverkusen'dan Galatasaray 'a geçtiğim zaman büyük bir yapılanma düşüncesi vardı ama maalesef uygulayamadık. Türk kulüplerindeki yöneticiler uzun vadeli düşünmüyorlar, sabredemiyorlar. Galatasaray'da 10 ay çalıştım, orada bana 3-4 sene sabretselerdi büyük başarılar elde ederdik. Ne yazık ki olmadı. Türk Futbolu'nda zihniyet değişikliğine gitmek lazım.

Mesela Arda Turan benim öğrencimdi. İnanılmaz çalımlar atıyordu, ama çalımları atarken önünde bir hedef yoktu. Sadece çalım atmayı düşünüyordu. Ben de Arda'ya dedim ki; Arda, çalım atıyorsun, ama attığın çalımlar bir hedefe yönelik olmalı. Ya atağı sonuçlandıracaksın ya pas vereceksin ya da orta yapacaksın. O da 'Tamam hoca, yapacağım' dedi ve anladı. Kendini o kadar çok geliştirdi ki şu anda uluslararası bir yıldız."

'Arda Turan çim sahada bir lüks'