Skor 3-0, Sivasspor ikinci

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Turkcell Süper Lig'in 1. haftasında Trabzon'da oynanan ve maçın bitimine 30 saniye kala sahaya giren taraftarlar nedeniyle yarıda kalan olaylı Trabzonspor-Sivasspor maçının Sivasspor lehine 3-0 olarak tescil edilmesini karara bağladı.

İSTANBUL - Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Turkcell Süper Lig'in 1. haftasında Trabzon'da oynanan ve maçın bitimine 30 saniye kala sahaya giren taraftarlar nedeniyle yarıda kalan olaylı Trabzonspor-Sivasspor maçının Sivasspor lehine 3-0 olarak tescil edilmesini karara bağladı. Bu kararla birlikte Sivasspor 18 puanla Galatasaray'ın ardından lig ikinciliğine yerleşti.
Tahkim haklı bulundu
Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri, Tahkim Kurulu'nun maçın sonucunun 3-0 Sivasspor lehine onanması gerektiği yönündeki kararının ardından dün tekrardan bir araya gelirken, toplantı sonrası yapılan açıklamada "Kurulumuz, ilk olarak Trabzonspor-Sivasspor maçının baştan itibaren, tarafsız bir sahada yeniden oynanmasına karar vermiş, Sivasspor'un itirazı üzerine dosyayı inceleyen Tahkim Kurulu, bu kararın kaldırılması yolunda karar almıştı. Tahkim Kurulu kararını ve gerekçeleri dikkate alarak dosyayı ekleriyle yeniden inceleyen kurulumuz, müsabakanın da Sivasspor lehine 3-0 tesciline karar verdi" denildi. Bu arada Beşiktaş'ın, Ankaraspor ile yaptığı maçta karşılaşmanın hakeminin kural hatası yaptığı yolundaki itiraz da Merkez Hakem Kurulu'nun görüşleri doğrultusunda reddedildi. (Spor Servisi)