Slaven Bilic tarihe geçiyor

Slaven Bilic tarihe geçiyor
Slaven Bilic tarihe geçiyor
Hırvat hoca Slaven Bilic, 55 maç ile "Beşiktaş'ta bir sezonda en fazla karşılaşmaya çıkan teknik direktör" rekorunu egale etmeye hazırlanıyor.

Beşiktaş 'ta son dönemde alınan kötü sonuçların ardından eleştiri oklarının hedefi olan Slaven Bilic, 'Takımı şampiyon yapar mı?' ya da ' Sezon sonunda gider mi?' sorularının cevabını bulmak için daha 8 maç beklememiz gerekiyor. Ancak beklemeden söyleyebileceğimiz bir şey var ki, o da Hırvat hocasının siyah-beyazlı kulübün tarihine geçecek olması. Nasıl mı? Bir sezonda Beşiktaş'ın başında en çok maça çıkan iki hocadan birisi olarak. 

FAZLA MAÇ YARAMIYOR!

Bilic, 55 maç ile Beşiktaş'ta bir sezonda en fazla karşılaşmaya çıkan teknik direktör rekorunu egale ederek, Benjamin Toshack'ı yakalayacak. Tecrübeli çalıştırıcının amacı kariyerinde kilometre taşı olacak bu istatistiği şampiyonlukla taşlandırmak. Ancak yine istatistikler işinin hiç kolay olmadığını gösteriyor. Çünkü Beşiktaş, 40 maçın üzerinde oynadığı 17 sezonun sadece 2'sinde şampiyonluğa ulaştı. Son 15 sezonda ise eli boş kaldı.

2014-2015 sezonunda şu ana kadar 48 maça çıkan Slaven Bilic, Avrupa 'daki teknik direktörler arasında 10. sırada bulunuyor. Liderlik ise 52 maç ile Club Brugge teknik direktörü Preudhomme'a ait. ( Sabah )