Slaven Bilic'i çıldırtan hareket!

Slaven Bilic'i çıldırtan hareket!
Slaven Bilic'i çıldırtan hareket!
Beşiktaş'ın deplasmanda 2-0 kazandığı Trabzonspor maçına, son düdüğün ardından sahada yaşanan tartışma damgasını vurdu.

Teknik direktör Slaven Bilic ile Trabzonspor Tesis ve Stat Müdürü Mehmet Emin arasında karşılaşma sonunda tartışma yaşandı.

BILIC'İ İÇERİ SOKMAYA KALKINCA...

Sporx.com'da yer alan habere göre; Bilic için bir gelenek haline gelen, maç sonu hem kendi hem de rakip sporculara sarılma, Trabzonspor– Beşiktaş müsabakasında engellenmeye çalışıldı. Bitiş düdüğünün çalınmasının ardından Beşiktaş Teknik Direktörü, Trabzonsporlu ve Beşiktaşlı futbolcuları tebrik etmek için tünel girişine doğru yöneldi. Ancak müsabaka Trbzonspor mağlubiyetiyle sonuçlandığı ve taraftar üzgün olduğu için Trabzonspor Tesis ve Stat Müdürü Mehmet Emin, Hırvat hocanın bir an önce soyunma odasına gitmesini istedi. Mehmet Emin, sporculara sarılan Slaven Bilic’i eliyle tünele sokmak istedi. Tecrübeli teknik adam ise 'Bana dokunma' anlamına gelen vücut işaretiyle tepki gösterdi ve sporculara sarılmaya devam etti.

BEŞİKTAŞLI YETKİLİ DE OLAYA DAHİL OLDU

Trabzonsporlu yetkilinin Slaven Bilic’e bu şekilde davranması sonucunda, ismi Turgut olduğu öğrenilen Beşiktaşlı yetkili de olaya dahil oldu. Mehmet Emin’in yanına gelerek, "Ya hocam bırakın Allah’ınızı severseniz bu işleri. Hoca sporculara sarılıyor. Ne olacak?" ifadelerini kullandı. Emin ise Turgut isimli Beşiktaş yetkilisine, "Zaten yenilmişiz. Taraftar kızgın. Dolaşmanın ne manası var? Girsin içeri” şeklinde yanıt verdi. Tartışma, Beşiktaşlıların hem Slaven Bilic’i hem de diğer Beşiktaşlı yetkiliyi soyunma odasına götürmesiyle son buldu.

BİR DİĞER TARTIŞMA DA BEŞİKTAŞLI KALECİ İLE TARAFTARLAR ARASINDA YAŞANDI

Dakikalar 70’i gösterdiğinde Tomas Sivok ile Trabzonsporlu futbolcu arasında bir pozisyon gelişti. Hakem Cüneyt Çakır, Trabzonspor lehine faul çaldı. Beşiktaşlı kaleci Günay Güvenç, oyun durmuşken, maçın ilave yardımcı hakemine bir süre itiraz etti. Genç kaleci itirazlarına devam edince, ilave yardımcı hakemden, 'Sakin ol' karşılığını aldı. Ancak Günay Güvenç durmadı. Bu kez de, kale arkasındaki taraftarlar ile tartıştı.

Günay Güvenç, ısrarla kale arkasındaki taraftarlara bakmaya devam edince, taraftarlardan "Oyununa bak. Buraya niye bakıyorsun" cevabını aldı. Güvenç, bunun üzerine taraftarlara sesli bir şekilde; "Pozisyon penaltı. Bence…" deyince ortalık karıştı. Tabelanın olduğu taraftaki kale arkasında bulunan taraftarlar, Beşiktaş’ın genç file bekçisine para ve çakmak attı.