Sneijder çıldırdı: Biz çocuk muyuz?

Sneijder çıldırdı: Biz çocuk muyuz?
Sneijder çıldırdı: Biz çocuk muyuz?
Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, Ünal Aysal'ın verdiği kontrat uzatma sözüne yeni yönetimin kayıtsız kalmasına kızgın.

İstanbul Başakşehir hezimetinin yaralarını yeni yönetimiyle sarmaya çalışan Galatasaray 'da Wesley Sneijder'in isyanı Florya'da deprem yarattı. Hollandalı 10 numaranın Kasımpaşa maçı öncesi şikayetlerini yüksek sesle dile getirmesi ve Cesare Prandelli'den özel görüşme için randevu alması sarı-kırmızılı takımın kampında bomba etkisi yarattı. Kendisine yeni kontrat önerilmediği için kırgın olan Sneijder'in Başakşehir maçı sonrasında hafta içindeki idmanlardaki isteksiz hali de Prandelli ve ekibini rahatsız etti.

Yılmaz Vural: Galatasaray'ın başına geçersem...


Sabah Gazetesi'nden Mehmet Özcan'ın haberine göre; Hollandalı yıldızı isyan noktasına getiren nedenler şöyle:

1- AYSAL-ARIBOĞAN GİDİNCE...
Ünal Aysal'ın ayrılık kararı sonrasında yeni sözleşme görüşmeleri askıya alınan Sneijder, CEO Lutfi Arıboğan'ın da istifasıyla yönetim kanadındaki en yakın ismi kaybetti. Transferinde etkin rol oynayan ve seçim kararı öncesinde de Hollandalı yıldızın yeni kontratının görüşmelerini sürdüren Arıboğan'ın ayrılığı sarı-kırmızılı takımın 10 numarasını yalnız bıraktı. Hollandalı, yıllık ücretinde indirime gitmek istemiyor.

2- 'NEDEN HAMİT ALTINTOP!'
Galatasaray'da yerli ve yabancı oyuncular arasındaki gerginlikten dolayı rahatsız olan Sneijder, kaptanlığın Selçuk'tan alınıp Hamit Altıntop'a verileceği söylentilerine de bozuldu. "Takımın ikinci kaptanı benim. Hamit her maç 11 oynamıyor. Selçuk için böyle bir karar alınacaksa bu takımda sahaya kaptan ben çıkarım" diyen Hollandalı, yeni yönetimin kemer sıkma politikası gereği ücretlerde indirime gideceği haberleriyle de küplere bindi.

Galatasaray'a şok üstüne şok!


3- 'ÇOCUK MUYUZ, NE KAMPI!'
Wesley Sneijder'i Florya'da isyan ettiren üçüncü problem ise yeni yönetimin aldığı üç günlük kamp kararı. Real Madrid ve Inter'de iç saha maçlarında bir gece bile kamp yapmayan Hollandalı yıldızın Prandelli'ye, "Biz çocuk muyuz. Üç gün kamp nedir? Milli takım değil burası, hepimizin kurulu düzeni ve ailesi var. İstanbul'da neden eşimden ayrı kalıyorum!" diyerek isyan ettiği öğrenildi. İtalyan teknik adamın da yönetimin kamp kararından rahatsız olduğu ve Kasımpaşa maçının ardından bu konuyu Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak ile masaya yatıracağı gelen haberler arasında.

GALİBİYETTEN FAZLASI Süper Lig'de 8. haftanın perdesi Arena'da açılıyor. Yaralı Aslan saat 20:00'de Kasımpaşa'yı ağırlayacak. İşte üç puanın Galatasaray'a getirecekleri: - Sarı-Kırmızılılar maç fazlasıyla lider olacak ve farklı yenilgiler unutulacak. - Başakşehir karşılaşmasında istifaya davet edilen teknik direktör Prandelli itibar tazeleyip, taraftarlarla da barışacak. - Zorlu Borussia Dortmund deplasmanı öncesi takımda moraller yükselecek. - Geçen 3 sezonda ilk 8 haftada sırasıyla 14-15-13 puan toplayan Galatasaray aynı periyotta Prandelli ile 16 puana ulaşacak.

Sabri Sarıoğlu Kasımpaşa maçı kadrosunda