Sneijder her şeyi biliyordu!

Sneijder her şeyi biliyordu!
Sneijder her şeyi biliyordu!
Hamza Hamzaoğlu'nun gidişi Galatasaraylılar için sürpriz oldu ama Sneijder için hiç de öyle değildi. Çünkü Başkan Özbek, Hollandalı yıldız ile yaptığı sözleşme pazarlıkları sırasında, genç hocanın vadesini çok kısa tutmuştu.

Galatasaray'da ‘sürpriz’ olan Hamza Hamzaoğlu ayrılığı, Wesley Sneijder için son derece 'olağan' bir durumdu. Çünkü Başkan Dursun Özbek ve kardeşi Mehmet Özbek’in, Hollandalı futbolcu ile yaptığı sözleşme pazarlıklarında hocanın kaderi de masaya yatırılmıştı.

"ÖMÜR BOYU KALABİLİRİM"

Fanatik Gazetesi'nin haberine göre; görüşmeye Sneijder’in Galatasaray’daki geleceğine dair beklentileri damga vurdu. “Buradan ayrılmayı hiç istemedim. Çocuğumun bile burada doğmasını istiyorum. Yeter ki gelecekle ilgili ortak bir noktaya gelelim” diyen başarılı futbolcunun, “Futboldan sonra antrenörlük için de burada kalmayı, kurslara katılmayı düşünüyorum. Hatta başlangıcı altyapıda bile yaparım. Bunun için sizden destek istiyorum. Hayalim bir gün Galatasaray’ın başına geçmek. O zaman pahalı yıldızlarla değil, kendi yetiştirdiğimiz isimlerle başarıyı yakalarız. Kısacası ben ömür boyu Galatasaraylı kalmak istiyorum” sözleri Başkan Özbek'i çok etkiledi.

İşte Grosskreutz krizinin perde arkası!

KLOPP OLMASA BİLE...

Galatasaray’da tıpkı Ajax ve Arsenal gibi bir model yaratmayı düşünen Özbek, finansal açıdan UEFA kriterlerine uyma sıkıntısından kurtulmanın da uzun vadedeki tek yolunun bu olduğunu düşünüyordu. Her konuda anlaşan tarafların gündemindeki son konu ise teknik direktör meselesiydi. Çünkü düşünülen vizyonun en önemli parçası bu olacaktı. Bu anda başkan devreye girdi ve Hamza Hamzaoğlu ile çok uzun soluklu bir proje düşünmediklerini itiraf etti.

Genç ve altyapıya değer veren, Jürgen Klopp olmasa da bir alt seviyesindeki teknik adamların düşünüleceği ve gelecek sezon da adımın atılacağında hemfikir kalındı. Ancak Hamzaoğlu’nun kredisi erken bitti, Mustafa Denizli geldi ve planlar şimdilik askıya alındı.

Galatasaray'da bir skandal daha!


  http://www.radikal.com.tr/148514714851472

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  GS'ın Futbolu - user401060

  GS uzun paslaşmalarla rakip alana geliyor, rakip alanda da paslaşmalarına devam ederken rakip ceza sahası içine 5 - 6 futbolcu sokunca, top ayağında olan futbolcu, ya orta yapıyor veya şut çekerek pozisyon yaratıyordu. Örneğin FB'ye Olcan'ın attığı golde FB ceza sahası, hatta 6 pası içindeki GS'lı futbolcu sayısı FB futbolcu sayısından fazlaydı. Aynı taktiği Barcelona'da uyguluyor. GS'ın hatası bence bu sisteme uygun bir santrafor olan Pandev'i kullanamaması ve Dzemaili gibi bir orta saha oyuncusunu, daha sonra da Melo'yu göndermesiydi.

  Hamza Hocaya haksızlık yapılıyor. - user401060

  Hamza Hoca GS'a oynattığı kişilikli futbola siz oyuncuya dayalı sistem diyorsunuz ama, oyuncuya dayalı sistemi Barcelona'da oynuyor. Barcelona TD'ü de oyuna çok müdahil olmuyor, önceden çalışılmış çok az pozisyon var, ama oyuncuya oynama serbestisi veriyor. Barcelona'nın attığı hemen hemen hiç bir golde önceden çalışılmış bir görüntü bulamazsınız. Oyuncular kendi kişilikleriyle maçı oynuyor ve maç içinde yaptıkları uzun paslaşmalar sonucunda pozisyon yaratıp gole ulaşıyorlar. Hamza Hoca aynı sistemi Akhisar'da da oynatıyordu ve başarılı oluyordu. Bence seyir zevki çok yüksek bir sistemdi.