Sneijder için 20 milyon Euro

Sneijder için 20 milyon Euro
Sneijder için 20 milyon Euro
Premier Lig ekiplerinden Manchester United'ın, Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder'i transfer etmek için 20 milyon Euro vermeye hazır olduğu iddia edildi.

İSTANBUL - İngiliz gazetesi Daily Star, Manchester United'ın, Wesley Sneijder'i ara transfer döneminde kadrosuna katmak için İtalya'nın Juventus kulübü ile yarış içinde olduğunu belirterek, Kırmızı Şeytanlar'ın teknik patronu Louis van Gaal'in bu transfer için ısrarcı olduğunu yazdı.

Juventus Teknik Direktörü Massimiliano Allegri'nin de, Sneijder'in transferi için Manchester United ile rekabete girmeye hazır olduğu vurgulanırken, İtalyan teknik adamın şu sözlerine yer verildi:
"Juventus olarak kadromuzu güçlendirmek istiyoruz. Teknik seviyemizi de kaliteli futbolcular alarak yükseltebiliriz. Sneijder tabii ki çok iyi teknik kaliteye sahip ve kendini kanıtlamış bir futbolcu. Ancak kendisi şu an için hala Galatasaray 'ın futbolcusu. Ocak ayı transfer döneminde gerçekçi olmalıyız ve hangi futbolcuları alacağımıza, hangi futbolcuları Şampiyonlar Ligi'nde oynatamayacağımıza dikkat etmeliyiz."

Hollandalı futbolcunun menajeri Guido Albers, dünyaca ünlü oyuncunun sözleşmesinde 20 milyon Euro'luk serbest kalma maddesinin yer aldığını belirterek, bu paranın ödenmediği takdirde Ocak ayında futbolcunun hiçbir kulübe gidemeyeceğini ifade etti. Orhan SENCER (DHA)