Sneijder: O zaman beni de çıkar!

Sneijder: O zaman beni de çıkar!
Sneijder: O zaman beni de çıkar!
Yapılan ve yapılmayan transferler ve taraftarı yanına çekemeyen yönetim, sezon başını olumsuz etkiledi. Asıl sorunun ise teknik heyet-futbolcu ilişkilerinde yaşandığı iddia ediliyor. Hollandalı yıldız Wesley Sneijder'in, şampiyonluğun mimarlarından Yasin Öztekin'in yedek kulübesine çekilmek istenmesi karşısında adeta isyan ettiği öne sürülüyor.

Galatasaray 'da üst üste alınan kötü sonuçların sebebi aranıyor. Bugün Gazetesi, bu konu hakkında 4 maddelik çarpıcı bir analiz yayınladı: Geçen sezonki Başakşehir maçında takım 2-0 öndeyken Yasin Öztekin’in alınması ve maçın 2-2’ye gelmesinden ders çıkarılamadı. Sneijder, o günlerde teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’na “Zaten oynayacak adam yok. Onu alıyorsan, beni de çıkar” dedi.

3 yılda 107 milyon Euro zarar!

1- Felipe Melo’nun yeri dolmadı
Melo’dan rahatsız olan futbolcular vardı. Hamza Hamzaoğlu da Brezilyalı’nın satılması konusunda olumsuz duruş göstermedi. Yönetim de arkasını getirdi sözleşme yenilense de gitmesine izin verildi. Melo’nun menajerinin transfer izni için onun yerine bedelsiz getirdiği Rodriguez, o bölgenin adamı değildi. Melo’nun yeri dolmadı.

2- Tanman’ın arkasında durulmadı
Yönetim, Şampiyonlar Ligi kadrosu kuramadı. Birkaç mevkiye yapılmayan transferlerde, takımdaki bazı oyuncuların etkili olduğu iddiası hep kafaları kurcaladı. Şampiyonluktaki kenetlenme azaldı. Gruplaşma yok ama arkadaşlık seviyesi geçen sezonki gibi değil. Takım ve teknik heyet ile yönetim arasında köprü kurulamadı. Cüneyt Tanman ile planlanan kurumsallaşmanın arkasında durulmadı. Başkanın kardeşi Mehmet Özbek merhem olamadı.

3- Kasımpaşa maçı kilit noktası oldu
Geçen sezonki 3 kupanın mimarlarından Yasin Öztekin’in bu sezon kulübede çok görülmesi, Galatasaray’ı olumsuz etkiledi. Geçen sezonun ikinci yarısında Başakşehir ile oynanan maçta Galatasaray 2-0 öndeyken Hamzaoğlu, Yasin’i oyundan çıkarmış ve müsabaka 2-2 bitmişti. Sonraki hafta Cimbom, Kasımpaşa’da devreyi 2-0 yenik kapatmıştı. Hamzaoğlu yine Yasin’i çıkarmak istedi. Sneijder “Takımda zaten oynayacak olan adam yok. Yasin’i alacaksan beni de oyundan al” diyerek serzenişte bulundu. Yasin sahada kaldı. Çok iyi oynadı. Bir de asist yaptı. Maçı 3-2 Cimbom kazandı ve şampiyonluk ateşi iyice yandı.

4- Emre Çolak tercihi şaşırttı
Fiziken yetersiz olduğu ortada olan Emre Çolak’ın Atletico Madrid’e karşı tercih edilmesi şaşırttı. Bu seçim, takımın uzun süredir net bir 11’inin olmaması gerçeğini iyice belirginleştirdi. Danayer’in bu maç öncesi oynatılarak hazırlanmaması, Sabri’deki ısrar, Hakan Balta’nın ön liberoda böyle kritik bir maçta denenmesi de teknik zafiyet olarak öne çıktı.

İşte Galatasaray en büyük sorunu!