Sneijder patladı: Utanç verici!

Sneijder patladı: Utanç verici!
Sneijder patladı: Utanç verici!
Hollanda Milli Takımı'nın yıldızı Wesley Sneijder, Çek Cumhuriyeti mağlubiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

EURO 2016 Elemeleri A Grubu ilk maçında Çek Cumhuriyeti'ne 2-1 mağlup olan Hollanda'da, Galatasaraylı yıldız Wesley Sneijder maç sonunda oldukça sinirliydi.

Sneijder'den ilginç sözler: F.Bahçeliler bile...


Oynadıkları oyunun tatmin edici olmadığını kaydeden tecrübeli oyuncu, "Oynadığımız sistemin ne olduğu beni ilgilendirmiyor. Tozluklarımızı indirmeli ve sonra aynaya bakmalıyız. Mağlubiyet utanç verici. Artık daha sert konuşmanın zamanı geldi. Kendimi tartışmanın dışında bırakmıyorum, ben de tam olarak hazır değilim. Dünya Kupası'nın ardından 'şükür' modundaydık, ancak artık birbirimize karşı dürüst olmalı ve bir sonraki ay daha farklı olacağını söyleyebilmeliyiz" ifadelerini kullandı.

"HER ŞEYE SIFIRDAN BAŞLIYORUZ"

10 Ekim günü Kazakistan ile oynayacakları mücadeleyi kazanmaları gerektiğini vurgulayan Sneijder, "107 kez milli oldum ve üst üste 2 maç kaybettiğimi hatırlamıyorum. İyi bir Dünya Kupası yürüyüşü gerçekleştirdik, ancak artık bunun üzerinde duramayız. Her şeye sıfırdan başlıyoruz" diye konuştu.

Mücadelede 5-3-2 sisteminden 4-3-3'e geçmelerinin mağlubiyeti getirmediğini vurgulayan 30 yaşındaki futbolcu, "Yenilgimiz sistemlere bağlı değil, çünkü daha önce iyi performans gösterebileceğimizi gösterdik. Herhalde bilinç altında işimizin çok kolay olacağını düşündük. Artık kupanın kredisi bitiyor" diyerek sözlerini noktaladı. (Sporx.com)

'Galatasaray'ın kimyası bozuldu'