Sneijder sezonu kapatabilir!

Sneijder sezonu kapatabilir!
Sneijder sezonu kapatabilir!
Şampiyonluk yolunda iki ezeli rakibinden de büyük fark yiyen sarı-kırmızılılarda yıldız futbolcu Wesley Sneijder, sezonu kapatma riskiyle karşı karşıya...

Sakatlığı nedeniyle Kayserispor maçında forma giyemeyen Wesley Sneijder'in, diz dış yan bağlarında oluşan ödem nedeniyle tedavisine başlanamadı. Hollandalı futbolcunun sakatlığının MR testinde belirlenmesi için ödemin yok olması gerekiyor.

Sarı-kırmızılı kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamada, Sneijder'in tedavisi için nihai kararın 10 gün sonra verilebileceği belirtildi. Asıl risk de bundan sonra başlıyor. Eğer test sonucu operasyon zorunlu bir durum olursa, yan bağlarından ameliyat olan bir sporcunun sağlıklı bir şekilde sahalara dönmesi 6 aydan önce mümkün değil. Bu da Sneijder'in sezonu kapatması anlamına geliyor.

Devre arası transferi ile kadrosunu güçlendirmeyi hedefleyen Galatasaray, Sneijder'den bu durumu karşısında bir darbe daha yedi. Teknik direktör Mustafa Denizli'nin, olumsuz senaryoya karşı tedbir almayı düşündüğü ve ara transferde gerekirse Hollandalı yıldıza alternatif olacak forvet arkası ve sol kanat oynayabilecek bir oyuncu için araştırmalara başladığı öğrenildi. Kadir ÇETİNÇALI (DHA)