Sneijder'den Chelsea cevabı

Sneijder'den Chelsea cevabı
Sneijder'den Chelsea cevabı
Galatasaraylı futbolcu Wesley Sneijder, Slovenya kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Radikal.com.tr - Felipe Melo'ya 10 numaralı formayı kendisine verdiği için teşekkür eden Hollandalı yıldız, "Tabii ki 10 numara, benmi için önemli. Kariyerim boyunca giydiğim ve sevdiğim bir numara. Melo, iki yıldır layıkıyla o formayı taşıyordu. Bu yıl kibarlık yaptı ve bana 10 numarayı verdi. Mevki olarak 10 numara pozisyonunda oynuyorum. Rahat hissettiğim pozisyon. Ancak numaradan ziyade göstereceğimiz performans daha anlamlı olur. Galatasaray 'a gelerek ne kadar doğru bir karar verdiğimi görüyorum. Inter'den sonra bir adım ileri gitmek istiyordum ve bu adımın çok doğru olduğunu düşünüyorum. Burada elimden gelenin fazlasını vermek istiyorum. Çok önemli bir camiaya geldim. Her sene şampiyonluğa oynayan, Şampiyonlar Ligi'nde olan bir kulüp. Şimdi de tek amacım bana güvenen herkesi utandırmadan güzel futbol oynamak" dedi.

Sneijder'den sürpriz karar


Chelsea'nin başına geşen Portekizli çalıştırıcı Jose Mourinho ile sürekli görüştüğünü belirten Sneijder, "Mourinho ile telefonda konuşuyoruz. Bu bir arkadaşlık ilişkisi. Aramızda Chelsea'ye transferimle ilgili bir şey konuşulmadı. Onunla beraber büyük başarılara imza attık. Böylece aramızda büyük bir dostluk başladı" şeklinde konuştu.

Kamp çalışmalarıyla ilgili olarak ise Sneijder, "Hem kendi performansımdan hem takımın performansından gayet memnunum. Bence çok iyi başladık. Çok çalışıyoruz. Antrenmanlarımız zorlu ve yoğun geçiyor ama lig ağustos ayında başlıyor. O yüzden çalışmalarımıza da bu şekilde devam etmemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Sneijder yine müthiş attı