Sneijder'den Prandelli yorumu

Sneijder'den Prandelli yorumu
Sneijder'den Prandelli yorumu
Galatasaray'ın yıldızı Sneijder, Mancini'nin ayrılmasına üzüldüğünü vurgularken, Prandelli'nin takımı geliştirip zihniyet değişimi getirebilecek isim olduğunu söyledi.

2014 Dünya Kupası'nda bu akşam Arjantin karşısında finale yükselme mücadelesi verecek olan Hollanda Milli Takımı'nın yıldızı Wesley Sneijder, İtalyan La Gazzetta dello Sport'a konuştu.

Başarılı orta saha oyuncusu, Galatasaray ile ilgili soruya, "Galatasaray'da iyiyim. Türkiye 'de hep oynama şansı buluyorum, Inter'i bırakmak zorunda kaldığım için pişman değilim. Galatasaray ligde çok iyi mücadele ediyor, Şampiyonlar Ligi'nde var. Türkiye ligi büyüyor. Şimdi sadece milli takımda kazanmam gerek, bu yüzden buradayım" yanıtını vertdi.

Sneijder, Prandelli'nin Galatasaray'ın başına getirilmesi hakkında ise "Mancini'ye veda etmek üzücüydü. O ve onun ekibi, bizimle dostane ilişkiler kurmuştu. Ancak inanıyorum ki, Prandelli şu an doğru isim. Galatasaray'a sadece bir teknik direktör değil, aynı zamanda takımı geliştirip, zihniyet değişimi gerçekleştirecek bir kişi lazım. Zannediyorum Prandelli buna uygun bir isim."

Sneijder ayrıca, Hollanda'nın Dünya Kupası'nı kazanacağını inandığını söyledi. Esma ÇAKIR (DHA)