Sneijder'den şoke eden talep!

Sneijder'den şoke eden talep!
Sneijder'den şoke eden talep!
Galatasaray'ın, 45 gündür parasını alamayan Wesley Sneijder'e 15 gün içinde 1.2 milyon Euro ödemesi gerekiyor. Tecrübeli futbolcu, yıllık ücretinin 3.2 milyon Euro'dan 5 milyon Euro'ya, maç başı rakamının da 500 bin Euro'dan 750 bin Euro'ya çıkarılmasını istiyor.

Galatasaray ’da patlak veren Wesley Sneijder krizi büyüyerek devam ediyor. 1.2 milyon Euro'luk alacağını 45 gündür tahsil edemeyen ve 30 Eylül itibariyle sarı-kırmızılı kulübün, futbolcularına borcunun bulunmadığına dair UEFA’ya gönderdiği finansal takip dosyasında imzası bulunmayan tek isim olan Wesley Sneijder ile ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıktı.

Yalman'dan F.Bahçe'ye zeytin dalı


Milliyet Gazetesi'nden Nevzat Dindar'ın haberine göre; 2014 Dünya Kupası’nda başarılı bir performans ortaya koyan ve yeniden Avrupa futbol piyasasında ismi geçmeye başlayan Hollandalı yıldız, 2016’da bitecek sözleşmesini 2019’a kadar uzatmak istiyor. Ancak 30 yaşındaki futbolcunun öne sürdüğü şartlar Galatasaray’ı bir hayli düşündürüyor.      

MENAJERİ BASTIRIYOR

Sneijder 1.5 sezon önce Inter’den, Galatasaray’a gelirken yıllık 3.2 milyon Euro garanti para , 3.9 milyon Euro imza ücreti ve maç başına 25 bin Euro (yıllık 500 bin Euro'yu geçmemek üzere) karşılığında 3.5 senelik sözleşme imzalamıştı. Tecrübeli futbolcunun 1 senede kazandığı para 4.8 milyon Euro'ya denk geliyordu.

Wesley Sneijder’in öne sürdüğü yeni şartlar ise Galatasaray’da keyifleri kaçırdı. Sözleşmesi 2016’da bitecek olan Hollandalı futbolcunun istediği protokolle geliri 5 milyon 750 bin Euro'ya kadar çıkacak. Sneijder’in menajerleri tarafından sunulan şartlara göre Hollandalı futbolcu, yıllık garanti ücretinin 5 milyon Euro'ya çıkarılmasını ve maç başı parasının ise 500 bin yerine 750 bin Euro'da sabitlenmesini talep ediyor.

İşte derbinin İddaa oranları


90 DEĞİL, 60 GÜNLÜK

Bu şartlar Galatasaray cephesinde ağır bulundu ve Sneijder ile menajerlerine, “Bekleyin” yanıtı verildi. Sarı-kırmızılı yönetim, işi ağırdan alıp görüşmeleri devre arasına erteleyince Sneijder kazan kaldırarak sözleşme kozunu masaya koydu.

Şimdi Sneijder ile Galatasaray arasındaki görüşmelerde kritik bir 15 günlük süreç bulunuyor. Cimbom, iki hafta içinde 1.2 milyon Euro'yu ödemezse Sneijder’in kulübe ihtar çekip parasını 5 gün içinde tahsil etme hakkı var. Ancak para yine ödenmezse bu kez Hollandalı futbolcu serbest kalarak bedelsiz gidebilecek. Normal sözleşmelerde bu sürenin 90 gün olduğu ancak Galatasaray ile Sneijder arasında özel bir kontratın bulunduğu belirtildi.

Nuri Şahin açıkladı: Galatasaray taraftarıyım!