Sneijder'in isyanı: Söyle onlara...

Sneijder'in isyanı: Söyle onlara...
Sneijder'in isyanı: Söyle onlara...
Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'nın Velden kasabasında sürdüren Galatasaray'da yıldız futbolcu Wesley Sneijder, antrenman sonrası kilosu ve sözleşmesi ile ilgili çıkan bazı haberler nedeniyle medya mensuplarına tepki gösterdi.

İSTANBUL - Velden Belediyesi'ne ait tesislerde, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda, dün Celta Vigo ile yapılan maçta uzun süre alan isimler Hamit Altıntop, Alex Telles, Koray Günter, Olcan Adın ve Emre Çolak, yenileme çalışması yaparak idmanı tamamladı. Diğer oyuncular ise kondisyon ve pas çalışmalarının ardından yarı sahada çift kale maç oynadı.

Bu ne hal Sneijder!

ÇİFT KALE MAÇ SERT GEÇTİ

Oldukça çekişmeli geçen çift kale maç sırasında oyuncular zaman zaman birbirlerine sert girmekten de kaçınmadı. Burak Yılmaz'la girdiği ikili mücadelede yerde kalan Jem Paul Karacan, sol dirseğinden sakatlık yaşadı. Yapılan buz tedavisinin ardından devam eden oyuncunun ağrısı olurken, bir süre koluna bandaj yapıldı ve idmanı bu şekilde sürdürdü.

Sarı-kırmızılı futbolcu Felipe Melo, bir ikili mücadelede Umut Bulut'un kendisine sert girdiği gerekçesiyle tepki gösterdi. Teknik direktör Hamzaoğlu'na, "Hocam ne oluyor?" diye seslenen Melo'ya sarı-kırmızılı teknik adam, "Ne oldu? Ben görmedim" diyerek karşılık verdi.

Öte yandan, çalışmanın son bölümünde karnına top isabet ede Yasin Öztekin yerde kaldı. Oyuncu yapılan müdahalenin ardından çalışmaya devam etti.

MUSLERA İLK ÇALIŞMASINA KATILDI

Galatasaray 'ın file bekçisi Fernando Muslera, yeni sezon öncesi takımla ilk çalışmasına katıldı. Copa America'da Uruguay Milli Takımı forması giymesi nedeniyle izinli verilen ve kampa dün akşam dahil olan Muslera, bugün idmanlara da başlamış oldu.

Muslera'nın gelmesiyle Galatasaray takımında eksik oyuncu kalmadı.

SNEIJDER'DEN BASIN MENSUPLAINA TEPKİ

Galatasaray'ın Hollandalı oyuncusu Wesley Sneijder, antrenmanın bitiminde kendisiyle ilgili çıkan bazı haberler gerekçesiyle medya mensuplarına tepki gösterdi. Takımın idari menajerliğini ve tercümanlığını üstlenen Mert Çetin'e seslenerek, saha kenarında bekleyen basın mensuplarını işaret eden yıldız futbolcu, İngilizce olarak, "Onlara söyle, benim kontratım ve kilomla ilgili haberler yapmayı bıraksınlar. Ben zaten Türk basınını takip etmiyorum" diye konuştu.

Oldukça sinirli olduğu gözlenen Hollandalı oyuncunun bu tepkisi, basın mensupları arasında şaşkınlıkla karşılandı. (AA)

Galatasaray'da Burak-Podolski gerginliği