Sneijder'in resti! İmzalamadı

Sneijder'in resti! İmzalamadı
Sneijder'in resti! İmzalamadı
UEFA'dan yaptırım gelmesin diye oyunculardan 'alacağım yoktur' kağıdı alan yönetim, Wesley Sneijder'in kontrat sitemiyle karşılaştı. Hollandalı, Ünal Aysal'ın verdiği, "Zamlı yeni sözleşme" sözünün tutulmasını istiyor.

Wesley Sneijder dışındaki tüm Galatasaraylı futbolcular, UEFA’ya gönderilecek olan “Kulüpten alacağımız yoktur” yazılı kağıdı imzaladı. Hollandalı yıldız ise sezon başında başkan Aysal’ın kendisine yeni kontrat sözü verdiğini belirtip, Galatasaray ’ın UEFA’ya eksiksiz göndermesi gereken “Alacağım yok” belgesine halen imza atmadı.

3 gün önce Wesley Sneijder’ın Galatasaray’dan alacağının bulunduğu Hollanda basınına manşet olmuştu. Bu haberlerin nedeni ve olayın iç yüzü de ortaya çıktı.

Sneijder o iddiayı doğruladı


YILBAŞINA KADAR BİLDİRMELİLER

Hürriyet Gazetesi'nde Ali Naci Küçük'ün haberine göre; 3 ayda bir UEFA tarafından denetlenen Galatasaray Kulübü, 30 Eylül tarihinde futbolcularına hiçbir gecikmiş ödemesi bulunmadığını ve ödemelerin eksiksiz yatırıldığını iletmişti. Ancak futbolcularına 2 ay geriden ödeme yapan kulüp, UEFA’dan bir sonraki inceleme döneminde herhangi bir yaptırım ya da ceza ile karşılaşmamak adına “temiz” kağıdı imzalatmak için harekete geçti. Çünkü 31 Aralık 2014 tarihine kadar Galatasaray, bu kağıtları UEFA’ya eksiksiz vermek zorunda. Aksi taktirde eksik evrak ve yanlış beyan kategorisine girmiş olacak.

Yönetim bu konuda ay başında harekete geçti. Tüm oyuncular gerekeni yaptı, Felipe Melo önce alacakları olduğunu iletti ardından ikna edildi ve imzayı attı. Ancak Sneijder, milli takım kampına gitmeden önce bu isteği geri çevirdi ve ağzındaki baklayı çıkardı.

2 AYDIR SÖZLEŞMEYİ BEKLİYORUM

Galatasaray yetkilileri ile görüşen Wesley Sneijder’ın, Galatasaray’dan 2 aydan bu yana yeni kontrat teklifi beklediği için böyle bir tavır ortaya koyduğu ortaya çıktı. Sezon başında başkan Ünal Aysal’dan yeni kontrat ve zamlı tarife ile sözleşmesinin uzatılacağı sözünü aldığını belirten Sneijder, “Galatasaray’da kalmak istiyorum. Sezon başında Başkan bana ‘Sözleşmeni uzatacağım, paranı da artıracağım sözü verdi. Menajerimle de görüşme yapıldı. Neden halen yeni kontrat yapılmadı’ diyerek Galatasaray’da 2016’da bitecek olan kontratının uzatılmasını istediği için kağıtları imzalamakta rötar yaptığını kulüp yetkililerine iletti.

Aysal: Fatih Terim'in baskısı ile...


800 BİN EURO ALACAĞI VAR

Galatasaray Kulübü yetkilileri, kongre yapılacağını belirttikleri Wesley Sneijder’e kendisinden memnun olduklarını iletti. Sarı kırmızılı kulübün idarecileri, Sneijder’in Galatasaray’da kalmak istediğini dile getirip bu yüzden böyle bir tavırda bulunduğunu ancak milli takım dönüşünde onun da bu kağıda imza atacağına inandıklarını, bu konuda bir sorun yaşanmayacağı görüşünde. Sneijder’ın Galatasaray’dan gecikmiş olan alacağının ise 800 bin Euro olduğu belirtildi.

Galatasaray'da yine yolsuzluk iddiası!