@gokhan_karatas

Sneijder'in sözleşmesinde 3 madde değişti!

Sneijder'in sözleşmesinde 3 madde değişti!
Sneijder'in sözleşmesinde 3 madde değişti!
Galatasaray'da aylardır süren Wesley Sneijder belirsizliği 2 yıllık imza ile son bulurken, yeni sözleşmenin detayları dikkati çekti. Maç başı ücretinde; üst limit ve Türkiye Kupası primi kalktı.
Haber: GÖKHAN KARATAŞ - gkaratas@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - Süper Lig'de aldığı üst üste 3 galibiyetle ikinci sıraya yükselen sarı-kırmızılılarda, aynı zamanda Wesley Sneijder sevinci yaşıyor. Taraftarların sevgilisi olan 31 yaşındaki Hollandalı yıldız, Mayıs ayında bitecek mukavelesini 2018 yılına kadar uzattı. Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirilen yeni sözleşmede, yıldız 10 numaranın garanti ücreti ve imza parası aynı kaldı. Ancak 'maç başı ücret' kaleminde üç önemli değişiklik yapıldı.   

1- Türkiye Kupası'na prim yok
2016-2017 ve 2017-2018 sezonlarında 3.2'şer milyon Euro sabit ücret ve 1.3'er milyon Euro imza parası alacak Sneijder, şampiyonluk halinde 250 bin Euro, Devler Ligi'nde son 16'ya kalınması durumunda 250 bin Euro, Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu'nda ise 500 bin Euro bonus kazanacak. Deneyimli oyuncuya, Süper Lig maçları, UEFA maçları ve TFF Süper Kupa maçı için 20 bin Euro maç başı ücret ödenecek. Bu ayrıntıların aksine KAP bildiriminde, Türkiye Kupası maçlarına yer verilmemesi şaşkınlık yarattı. Yani Hollandalı yıldız, iki sezon boyunca forma giydiği kupa maçları için garanti ücretinin dışında maç başı prim alamayacak.

2- 500 bin Euro sınırı kalktı
Sarı-kırmızılı oyuncuya Türkiye'ye geldiğinden beri uygulanan 'maç başı priminde 500 bin Euro üst sınır' ortadan kalktı. Yeni sözleşme sayesinde Sneijder, sezon içinde görev yaptığı resmi maç sayısı kadar prim almaya hak kazanacak. Geçtiğimiz sezon 44 maça çıkıp 1.1 milyon Euro ekstra kazanç ewlde etmesi gereken tecrübeli orta saha, 500 bin Euro sınırı nedeniyle 600 bin Euro'luk maddi kayıp yaşamıştı.

3- Beş bin Euro indirim
Galatasaray 'la Ocak 2013'de imzaladığı ilk mukaveleye göre 25 bin Euro maç başı ücreti olan Sneijder, 2016-2017 ve 2017-2018'de ise 20 bin Euro maç başı geliri sağlayacak.

6 MAÇ, 3 GOL, 3 ASİST

Galatasaray, geçtiğimiz sezon 4. yıldız zaferinin yanı sıra Ziraat Türkiye Kupası'nı da müzesine götürmüştü. Wesley Sneijder, kupa mücadelesinde toplam 6 karşılaşmaya çıkarken, takımına 3 gol ve 3 asist ile çok önemli bir sağlamıştı.