Snowboard sezonu başladı

Son yıllarda en hızlı gelişen ve bu gelişim sonucunda en popüler kış sporu olan snowboard'da, Türkiye'de ilk kez düzenlenen profesyonel Freestyle turu, 'Jim Beam Big Air ProTour' yarışlarının birinci ayağı Uludağ'da yapıldı.

BURSA - Son yıllarda en hızlı gelişen ve bu gelişim sonucunda en popüler kış sporu olan snowboard'da, Türkiye'de ilk kez düzenlenen profesyonel Freestyle turu, 'Jim Beam Big Air ProTour' yarışlarının birinci ayağı Uludağ'da yapıldı. Snowboard sporu branşı olan Freestyle'a (büyük rampa üzerinden atlama) katılan sporcular, uluslararası BigAir kuralları olan, yükseklik, estetik, zorluk ve iniş kriterlerine göre yarıştılar. Erkekler kategorisinde 19 sporcu yarışırken, Babür Vatansever, Can Polatkan, Ferdi Gökmen, Ogan Tüzel, Deniz Altınok ilk beşe girdi. Bayanlar kategorisinde ise sadece üç sporcu yarışırken, parkuru Özge Ekin tamamlayabildi. Birinci ayak sonunda dereceye giren sporcular, bin 200 dolarlık ödülü paylaştılar.
İkinci ayağı 10 Ocak'ta Kartalkaya'da, üçüncü ayağı yine Uludağ'da yapılacak 'Jim Beam Big Air ProTour'un sonunda, toplamda en iyi dereceyi elde eden sporcu, Ford Ka Collection marka otomobilin sahibi olacak.
(Spor Servisi)